فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
به قدرت رنگ ها در طراحي سايت ايمان بياوريد طراحي سايت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۳:۳۰

در طراحي سايت مهم ترين اصلي كه بايد در نظر داشته باشيم، استفاده از طيف رنگ هاست. قدرت رنگ در جذب يا دفع كاربر بسيار موثراست. پس هر طراح سايت در  طراحي سايت بايد به اين نكته توجه ويژه اي بكند . 

در حقيقت بايد بتوانيم پيام مورد نظر وب سايت خود را با استفاده از رنگ ها به مخاطبين خود ارسال كنيم. مثلا  استفاده از رنگ هاي صورتي و قهوه اي در يك سايت مواد غذايي مي تواند

براي كاربران اشتهاآور باشد و يا رنگ هاي سبز و آبي در سايت هاي پزشكي براي كاربرانش آرامش بخش خواهد بود. به طور كلي رنگ ها به دو دسته رنگهاي گرم و سرد تقسيم مي شوند. رنگ هاي گرم شامل : قرمز، نارنجي و زرد و رنگ هاي سرد شامل : آبي، سبز و بنفش مي باشند.

در  طراحي سايت  ميتوان از هارموني رنگ ها در كنار هم الهام گرفت. هماهنگي رنگ ها در كنار هم  حس خوبي به كاربران انتقال مي دهد و بازديدكنندگان  نظم و تعادل را در سايت شما احساس خواهندكرد. با كمك دايره رنگ ميتوان اين هارموني و رنگ هاي مكمل و متمم را شناخت.

در  طراحي سايت دايره رنگ، رنگ آبي و رنگ هاي مجاور آن تداعي كننده باران ،آب روان و دريا بوده و در كنار هم احساس سرما را به انسان منتقل مي كنند. رنگ قرمز و رنگ هاي مجاور نيز يادآور خورشيد بوده حس گرما را تداعي مي كنند. دقيقا به همين دليل است كه توليد كنندگان كرم هاي ضد آفتاب از رنگ هاي گرم براي تبليعات خود استفاده مي كنند.

به طور كلي رنگ ها به دو دسته رنگهاي گرم و سرد تقسيم مي شوند. رنگ هاي گرم شامل : قرمز، نارنجي و زرد و رنگ هاي سرد شامل : آبي، سبز و بنفش مي باشند. در طراحي يك سايت ميتوان از هارموني رنگ ها در كنار هم الهام گرفت. هماهنگي رنگ ها در كنار هم  حس خوبي به كاربران انتقال مي دهد و بازديدكنندگان  نظم و تعادل را در سايت شما احساس خواهندكرد. با كمك دايره رنگ ميتوان اين هارموني و رنگ هاي مكمل و متمم را شناخت.

اما رنگ ها به تنهايي نيز تداعي كننده و ياآور مفاهيم خاصي هستند. در زير مفهوم و پيام هر رنگ آورده شده است:

سفيد: تداعي كننده صداقت و پاكيزگي ست و بهترين رنگ براي پس زمينه وب سايت مي باشد. در تجارت سفيد رنگي انرژي بخش است.

سياه :رنگي است كه به ظرافت و قدرت، فريبندگي، مهارت و باستان اشاره دارد. رنگ سياه به عنوان متن روي يك پس زمينه روشن بسيار ايده آل است. اما اگر به عنوان رنگ پس زمينه استفاده شود چشم را خسته مي كند .

قرمز :پيام اين رنگ توانايي، هيجان، سرعت و خطر است و توجه بيننده را به سمت خود جلب مي كند. در تجارت بمعني وام و بدهي مي باشد.

 صورتي :تداعي كننده ملايمت، شيريني، ظرافت و زنانگي، خوب بودن، بي گناهي است.

آبي :القا كننده امنيت، اعتماد و مسيوليت پذيريست و در مخاطب خود حس سرما، باران، ايمان، وفاداري و وابستگي را بوجود مي آورد. در تجارت معناي ضمانت مالي ميدهد.

سبز :احساس تندرستي، بركت، آزادي، شفا و خونسردي را القا مي كند. سبز رنگي است كه به راحتي  ديده مي شود. در تجارت نماد مقام و ثروت است.

قهوه اي :حس تاثير گذاري داشته و متانت، توانگري مالي را يادآوري مي كند . قهوه اي در طبيعت بسيار فراوان است.

خاكستري :رنگي خنثي است كه صميميت زياد، اعتبار و نفوذ و عملي بودن را القا مي كند و با رنگ هاي ديگر به خوبي تركيب مي شود. خاكستري در تجارت به معناي سنت گرايي است.

بنفش :نوعي وقار و معنويت دارد. حس شاهانه بودن و عيش و نعمت، دارايي، اعتبار و نفوذ بوجود مي آورد. در تجارت رنگ بنفش، بزرگنمايي مي كند و به نوعي از سبك هاي هنرمندانه طرفداري مي كند.

نارنجي :پر از حس زندگي و شوخي طبعي است. لذت و خوشگذراني، تعادل گرمايي، تشويق كردن، چالاكي و نيرو را به مخاطب خود القا مي كند و نشان تحمل و بلند همتي است.

زرد :هم رنگ نور خورشيد است و حس گرمي، خوشي، نامرد، ترسويي و حسادت را تداعي مي كند. اين رنگ باعث افزايش تمركز شده و سوخت و ساز را افزابش مي دهد. زرد سخت ترين رنگ براي چشم است . در تجارت درخواست از نوع روشنفكرانه است و براي تاكيد نيز مناسب است . 

طلايي :نشانگر ارزشمند بودن،گران بودن و پرستيژ است.

نقره اي :حس سرما ، علمي بودن و اعتبار و پرستيژ را القا مي كند. رنگي سرد است كه با هارموني خوبي با رنگ هاي ديگر دارد.در نهايت شما بايد بتوانيد با توجه به محتوي و عملكرد سايت و بر اساس پيامي كه هر رنگ بر مخاطب خود دارد سايت مورد نظرتان را طراحي و رنگ بندي كنيد.

اگرچه رنگ ها در فرهنگ هاي مختلف معنا و مفهوم متفاوتي دارند اما تاثير آنها در 90 ثانيه اول بر كاربران يكسان است و تاثير مستقيمي بر روي فروش در سايت هاي فروشگاهي دارند.

منبع:طراحي سايت

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]