مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
سنگ تراورتن
طراحي سايت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۶:۵۲

هرساله با وجود تكنولوژي هاي جديد در طراحي سايت ، دگرگوني هاي متعددي به وجود مي آورد. اين تكنيك ها در  طراحي سايت بسيار زياد است . ين مقاله تلاش ميكنيم محبوب ترين تكنيك ها در طراحي سايت هاي مدرن را بررسي كرده و تاثير هر يك از آنها در ارتباط كاربر با سايت را بررسي كنيم. در اين بخش المان هايي مورد توجه قرار گرفته اند كه در سايت هاي زيادي ديده ميشوند و يا براي مدتي طولاني مورد توجه قرار گرفته اند.

استفاده از فونت اختصاصي با سايز بزرگ در  طراحي سايت 
در گذشته نه چندان دور فضاي وب فارسي به چند فونت خاصي شامل arial، Tahoma و در مواردي BYekan محدود ميشد ولي خوشبختانه در حال حاضر تنوع فونت هاي فارسي در دسترسي براي طراحي سايت بسيار زياد شده است. با وجود تنوع زياد، بسياري از شركت ها تلاش ميكنند با طراحي يك فونت اختصاصي سايت و هويت برند خود را متمايز از ديگران ارايه كنند.

استفاده از فونت اختصاصي به كاربر كمك ميكند كه سريعا حضور در سايت شما را تشخيص دهد. اين تكنيك در اولين بازديد موجب جلب توجه كاربران و در مراجعات بعدي روشي براي تثبيت هويت برند شما خواهد بود.

زمانيكه از فونت هاي اختصاصي در طراحي وب سايت خود استفاده ميكنيد بهتر است در فضاهايي از سايت يا صفحه اصلي، متن را با سايز بزرگ نمايش دهيد تا ضمن جلب توجه كاربران نشان دهنده تفاوت هاي موجود در فونت شما باشد. يكي از شركت هايي كه با طراحي اختصاصي فونت توانسته فضاي كاري خود را با رقبا متمايز كند سايت سامسونگ فارسي است.

 طراحي سايت با فونت اختصاصي

اگر به فكر طراحي فونت اختصاصي براي سايت خود هستيد بايد مشكلات و سختي هاي اين كار را نيز بشناسيد. طراحي يك فونت استاندارد نيازمند شناخت دقيق از استانداردهاي طراحي فونت و البته اصول  طراحي سايت  است. صرف داشتن يك فونت اختصاصي به معني برتري و تمايز شما نيست. اين فونت بايد به خوبي معرف برند شما بوده و البته خوانايي مناسبي داشته باشد.

فرمت فايل فونت براي مرورگرها و دستگاه هاي مختلف فرق ميكند و شما بايد فونت خود را به گونه اي طراحي كنيد كه در همه فرمت ها در دسترس بوده و در تمامي مرورگرها نمايش مناسبي داشته باشد.

تصاوير بزرگ و البته ريسپانسيو در  طراحي سايت 
تكنيك استفاده از تصاوير بزرگ در  طراحي سايت  كه اصطلاحا با نام hero images شناخته ميشود يكي از رايج ترين المان هاي موجود در سايت هاي مدرن محسوب ميشود و مهمترين دليل رواج آن كارايي بالا براي انتقال سريع و شفاف پيام به مخاطب است. ميتوان گفت اين تكنيك جايگزين مناسبي براي اسلايدر است كه هم موجب ميشود حجم صفحه بالا نرود و هم به جاي نمايش چند اسلايد تمركز آن بر روي يك پيام مشخص است.

استفاده از تصاوير بزرگ به همراه متن يا عنوان بر روي آن به شما اجازه ميدهد پيام خود را همراه با تصوير به كاربران منتقل كنيد و در يك نگاه همه توجه كاربر را به اين پيام معطوف كنيد. اگر پيام شما واضح و البته جذاب باشد كاربر براي مشاهده ادامه صفحه و مطالعه محتواي آن ترغيب ميشود. طراحي سايت بانيلينك را ميتوان يك نمونه مناسب از بكارگيري تكنيك Hero Header دانست.

 طراحي سايت  مدرن با استفاده از hero header

مهمترين چالشي كه با آن روبرو خواهيد بود سايز صفحه نمايش كاربران و تنوع تلفن هاي همراه است. ممكن است تصوير شما براي نسخه دسكتاپ سايت كاملا جذاب و قابل درك باشد ولي هنگام نمايش آن در موبايل يا بايد در سايز كوچك نمايش داده شود و يا بخش هايي از آن بريده خواهد شد. در اين صورت پيام شما به درستي به مخاطب منتقل نشده و نقطه قوت سايت به نقطه ضعف آن تبديل ميشود.

دقت كنيد كه حتما براي نسخه موبايل و تبلت سايت نيز تصاوير مناسبي تهيه كرده و براساس سايز صفحه نمايش به كاربر نمايش دهيد يا سناريوي خود را در موبايل و تبلت به شكل ديگري طرح ريزي كنيد.

استفاده از ويديو بك گراند در صفحه اصلي  طراحي سايت 
نمايش ويديو در بك گراند صفحه اصلي معمولا در بالاترين بخش صفحه انجام ميشود؛ جايي كه كاربر اولين نماي سايت را مشاهده ميكند. استفاده از ويديو به عنوان بك گراند به نسبت تكنيك هاي ديگر جديد است و البته استفاده از آن محدود است زيرا موجب افزايش حجم صفحه و كاهش سرعت لود آن ميشود.

با وجود ايراداتي كه ويديوها از نظر حجم و سرعت دارند توانسته اند جايگزين مناسبي براي hero images در بسياري از سايت هاي معرفي شركت ها يا استارت آپ ها باشند. معمولا استفاده از ويديو در طراحي سايت شركتي يا مجموعه هايي كه انسان ها نقش مهمي در كيفيت خدمات دارند استفاده ميشود.

مهمترين دليل جذابيت ويديو بك گراند آن است كه كاربر را از همان لحظه اول با سايت درگير كرده و زمان حضور او در سايت را افزايش ميدهد. تحقيقات نشان ميدهد درك انسان از ويديو ۶۰ هزار بار سريعتر از مطالعه يك متن انجام ميشود و عموما كاربران سايت علاقه زيادي به مطالعه متن هاي موجود در صفحه ندارند.

 طراحي سايت  بااستفاده  از ويديو در بك گراند

همانطور كه در تكنيك تصوير بزرگ اشاره شد استفاد از ويديو نيز بايد در صفحه نمايش هاي گوناگون بهينه شود. با توجه به اينكه تهيه ويديو امري زمانبر و گرانقيمت است و كاربراني كه با موبايل وارد سايت ميشوند معمولا سرعت اينترنت بالايي ندارند پيشنهاد ميشود از يك تصوير جايگزين براي نمايش در موبايل و تبلت استفاده شود. عملا اثرگذاري ويديو بك گراند بيشتر در دسكتاپ خواهد بود.

 طراحي سايت  با تكنيك نيمه فلت
در سال ۲۰۱۳ كمپاني اپل طراحي سايت خود را از پايه تغيير داده و از طراحي فلت در طراحي سايت خود استفاده نمود. طراحي فلت به معني پرهيز از هرگونه طراحي سه بعدي در صفحه مانند سايه است. طراحي فلت موجب ميشود درك كاربران از محتواي صفحه افزايش يافته و سرعت بارگذاري صفحه افزايش يابد.

بسياري از شركت ها مسير اپل را دنبال كرده و به طراحي فلت روي آوردند ولي اين تكنيك با توجه به سادگي در طراحي وابستگي زيادي به استفاده از تصاوير مناسب خواهد داشت. استفاده از تصاوير نيز موجب افزايش حجم صفحه ميشود كه با هدف اوليه طراحي فلت در تناقض است. به همين دليل رفته رفته طراحي نيمه فلت جايگزين نسخه هاي ساده اوليه شده و به كارگيري سايه هاي كمرنگ و گراديان هاي رنگي در آن رايج شد.

فريم ورك متريال ديزاين را ميتوان يك نمونه مناسب از طراحي نيمه فلت با استفاده از سايه ها و انيميشن هاي مناسب دانست كه به سرعت مورد توجه بسياري از طراحان وب قرار گرفت.

استفاده از متريال ديزاين در  طراحي سايت  مدرن
مهمترين ايراد اين تكنيك سادگي بيش از حد المان هاي طراحي شده است كه ميتواند موجب خستگي كاربر و تكراري شدن صفحات شما شود. براي رفع اين مشكل به كارگيري تصاوير مناسب و انيميشن در طراحي وب سايت پيشنهاد ميشود كه ميتواند تا حد زيادي طراوت را به سايت شما بازگرداند.

يكي از تكنيك هاي جانبي براي افزايش كارايي طراحي نيمه فلت استفاده از فضاي منفي در صفحه است. فضاهاي خالي كه ميان المان هاي مختلف قرار داده ميشود به كاربر كمك ميكند تا محتواي مورد نظر خود را سريعتر پيدا كرده و مرز بندي بخش هاي مختلف صفحه را درك كند.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۶:۲۸

يكي از ويژگي هاي خوب گوگل براي وبسايت ها و شركت ، امكان ثبت موقعيت خودشان روي نقشه گوگل است . شما ميتوانيد بعد از طراحي سايت  و بالاآمدن وبسايت  اين كار را انجام دهيد . در ادامه همراه با طراحي سايت باشيد.

همچنين ثبت سايت در نقشه گوگل اين فرصت را براي شما ايجاد ميكند تا نظرات مشتريان و مخاطبين خود را دريافت كرده و در معرض ديد عموم قرار دهيد. البته اين كار مشكلاتي را نيز براي شما ايجاد ميكند زيرا ممكن است با درج نظرات منفي و مغرضانه از طرف رقبا اعتبار شما زير سوال برود.

درج نظرات كاربران در نقشه گوگل بعد از  طراحي سايت  

گوگل الگوريتم هاي مختلفي براي تاييد نظرات كاربران و نمايش آنها دارد ولي در بيشتر موارد در بيشتر موارد كارايي لازم براي حذف نظرات مغرضانه از نقشه گوگل را ندارد. در اين مقاله تلاش ميكنيم تكنيك هايي كاربردي براي مقابله با اين نظرات منفي به شما ارايه دهيم. برخي از اين تكنيك ها ميتواند به موضوع بازاريابي ديدگاه نيز مرتبط باشد پيش پيشنهاد ميكنيم سري مقالات كامنت ماركتينگ را دنبال كنيد.

چه كساني لوكيشن خود را مي توانند ثبت كنند؟

به طور كلي ميتوان گفت هركسي كه با اكانت Gmail خود نتايج جستجوي گوگل و موقعيت شما در نقشه گوگل را مشاهده ميكند امكان مشاهده نظرات و امتياز دهي به شما را دارد. اين كار هم از طريق دسكتاپ و هم از طريق تلفن همراه امكان پذير است.

به عبارت ديگر هنگامي كه يك كاربر با اكانت جي ميل خود در گوگل جستجو انجام ميدهد ميتواند نظر خود را در مورد شركت هاي ثبت شده در نقشه گوگل اعلام كند. گوگل راه كاري براي سنجش ارتباط آنها با شركت يا سايت شما را نداشته و بيشتر نظرات تاييد خواهند شد.

نمايش نظرات در گوگل مپ بعد از  طراحي سايت  

همچنين با استفاده از App نقشه گوگل در تلفن همراه ميتوان براي موقعيت هاي ثبت شده اعلام نظر و امتيازدهي انجام دهيد. فرقي نميكند كه يك شركت، رستوران، كافه، محل گردشگري يا حتي يك پارك باشد. براي هر نقطه ثبت شده در نقشه گوگل قابليت درج نظر و امتيازدهي وجود دارد.

 

پاسخ گويي به نظرات منفي واقعي
اگر يك مشتري ناراضي فضايي مانند نقشه گوگل را براي درج نظرات خود و امتياز دهي به شما انتخاب ميكند؛ به اين معني است كه از پاسخ گويي شما به طور كلي نااميد شده و يا راهي براي ابراز مستقيم آن به خود شما نداشته است.

در قدم اول بهترين كار ارتباط مستقيم با اين فرد و دلجويي از او است. شايد واقعا شما در اين همكاري دچار ضعف بوده ايد و يا در حق ارسال كننده نظر اجحاف كرده ايد. در اين شرايط ميتوانيد مستقيما با فرد شاكي تماس گرفته و با ارايه پيشنهادات مختلف رضايت او را جلب كنيد.

نظرات منفي كاربران در نقشه گوگل را پاسخ دهيد
با جلب رضايت مشتري ناراضي احتمالا اولين اتفاق تغيير ديدگاه ارسالي او در بخش نظرات گوگل خواهد بود

در برخي موارد مشتريان ناراضي بدون آنكه حقي از آنها گرفته شده باشد اقدام به اين كار ميكنند و عملا تصور ميكنند كه حق با آنها بوده در حاليكه نظر شما چيز ديگري است. در اين شرايط بهترين راه حل براي شما پاسخ گويي به نظر كاربر در همان فضاي نقشه گوگل و رفع ابهام براي ساير افرادي است كه اين نظر را مشاهده ميكنند.

تصور كنيد كه صاحب يك رستوران هستيد و يكي از مشتريان شما در مورد كيفيت غذا يا نحوه ارايه آن ناراضي است. بعنوان مثال در بخش نظرات گوگل نوشته است كه غذا خيلي تند بود يا سرد سرو شد.

در اين شرايط شما دسترسي مستقيم به مشتري براي دلجويي نداريد ولي ميتوانيد در همين فضا با پيشنهاد يك غذاي مجاني و توضيح شرايط پيش آمده از او دلجويي كرده و به ساير كاربران نشان دهيد كه براي نظرات آنها و رضايت مشتريان ارزش زيادي قائل هستيد.

 

پاسخ گويي مستقيم و رفع ابهام براي ديگران بعد از  طراحي سايت  
در بسياري موارد نظرات منفي تنها با درج ستاره و بدون ديدگاه هستند در اين شرايط كاربر هيچ يك از استانداردهاي گوگل را زيرپا نگذاشته و عملا امكان حذف آن وجود ندارد. اگر به هردليل در قدم اول موفق نبوديد بايد از خود دفاع كنيد. در بيشتر موارد افرادي كه نظرات مغرضانه درج ميكنند هويت خود را پنهان ميكنند. يعني نام يا تصويري از آنها وجود ندارد.

در اين شرايط دفاع از خود بسيار راحت است، اولين پاسخي كه ميتوان داد اين است كه از فرد ارسال كننده نظر درخواست كنيد هويت خود را براي شما مشخص كند تا بتوانيد رضايت او را با پيشنهادات جايگزين جلب كنيد. در ديدگاه خود حتما به ناشناس بودن فرد مذكور اشاره كنيد.

با اين كار ساير افرادي كه اين ديدگاه را مشاهده ميكنند متوجه خواهند شد كه احتمالا نظر ارسالي مغرضانه و بي اعتبار بوده است. همچنين از توجه و پيگيري شما به نيت واقعي و كيفيت خدمات شما پي ميبرند.

هرچقدر پاسخ ارسالي شما دقيق و طولاني باشد شانس تاثيرگذاري آن بيشتر بوده و افراد بيشتري آن را لايك خواهند كرد. با افزايش تعداد لايك ها نظر شما جايگاه بالاتري در ليست نظرات پيدا كرده و افراد بيشتري آن را خواهند ديد.

جبران نمره منفي با نظرات مثبت
از دوستان، مشتريان و همكاران خود درخواست كنيد تا با ارسال نظرات مثبت و تجربيات واقعي خود از همكاري با شما تاثير اين نظرات منفي را كمرنگ كنند. به طور متوسط امتياز بين 4.2 تا 4.5 يك امتياز منطقي و به نظر واقعي از طرف گوگل است.

شما ميتوانيد با درج 4 تا 5 نظر واقعي و با امتياز بالا تاثير يك نظر منفي را از بين ببريد و امتياز خود را مجدد افزايش دهيد. در اين بخش دقت كنيد كه ارسال نظرات غيرواقعي و جانب دارانه ميتواند براي كاربران شك برانگيز باشد.

پيشنهاد ميكنيم نظرات ارسال شده از طرف افراد واقعي و مشتريان راضي شما باشند نه اينكه خودتان چندين اكانت مختلف بسازيد و با استفاده از آنها به خود امتياز دهيد.

1- صداقت در كار ارزش بسيار بالايي دارد، ابزارهايي از اين دست براي نمايش اعتبار شما طراحي شده اند پس مهمترين نكته حفظ صداقت هنگام نمايش صداقت است! اگر از اين فضا براي بازاريابي يا ايجاد اعتبار غيرواقعي براي خود استفاده كنيد مردم به سرعت متوجه ميشوند و تاثير معكوسي بر روي آنها خواهد گذاشت.

2- رقابت سالم به رشد همه ي شركت هاي فعال در يك حوزه كمك ميكند. با تخريب رقبا عملا اعتماد مشتريان به صنف و حوزه كاري خود را از بين ميبريد. سقوط يك هواپيما حتي اگر به دليل نقص فني يا مشكلات جوي باشد اعتبار و امنيت كل ناوگان هوايي كشور را زير سوال خواهد برد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۳:۵۹

زمانيكه  طراحي سايت تمام شد و به فكر سئو وبهينه سازي افتاديد ، يكي از نكات سئو و بهينه سازي را بايد بهينه سازي آدرس هاي وبسايت خود قرار دهيد كه بسيار مهم هستند.

درادامه همراه با  طراحي سايت باشيد تا ببينيم چگونه بايد آدرس هاي سايت را بهينه كنيم.

گويا بودن آدرس سايت در  طراحي سايت 

اگر از كلمات كليدي در URL استفاده نميكنيد تا حد امكان كلماتي به كار ببريد كه بخوبي گوياي محتواي صفحه باشند، با اين كار بازديدكنندگان ديد بهتري نسبت به صفحه اي كه به آن وارد ميشوند خواهند داشت و در نهايت بر سئو سايت شما موثر خواهد بود.

كوتاه بودن آدرس سايت
هرچه آدرس سايت كوتاهتر باشد خواندن آن راحتتر خواهد بود در نتيجه از كلماتي مانند “از” “در” “با” “براي” و شبيه اينها در آدرس سايت خود استفاده نكنيد. كم بودن تعداد كلمات ارزش هركدام را از نظر موتورهاي جستجو بيشتر خواهد كرد.

كلمات كليدي مرتبط با صفحه

كلمه يا عبارت كليدي اصلي خود را در ابتداي بخش صفحه آدرس سايت قرار دهيد. رباتهاي گوگل اهميت چنداني به كلمات انتهايي آدرس هاي طولاني نميدهند.

۴.كلمات تكراري در URL
از تكرار كلمات پرهيز كنيد، بطور مثال استفاده از يك كلمه در آدرس دسته و صفحه كار درستي نيست.

websima.com/blog/blog.php

آدرس زير جايگزين مناسبي براي آدرس فرضي بالا است:

websima.com/blog/seoblog.php

يكسان نبودن عنوان صفحه در  طراحي سايت 

لزومي ندارد كه كلمات بكار رفته در آدرس نوشته با عنوان صفحه يكسان باشند، شما ميتوانيد آدرس دهي را با كلمات ديگري انجام دهيد.

استفاده از كاراكتر هاي فارسي و يا ناخوانا در آدرس سايت

تا حد امكان از كاراكترهاي نامناسب مانند ?، & و % در آدرس سايت خود استفاده نكنيد.

زياده روي در سئو بعد از  طراحي سايت 

استفاده بيش از حد كلمات كليدي در URL ميتواند تاثير معكوسي بر سئو شما داشته باشد.

۸.حروف بزرگ
اگر آدرس سايت را با كلمات انگليسي مشخص كرده ايد، از حروف بزرگ در آن استفاده نكنيد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۵۷:۲۱

در  طراحي سايت  هرچه اسكرول صفحه كمتر باشد ، كاربر بيشتر مشتاق ميشود تا از سايت شما بازديد بكند . اما در اين مقاله قصد داريم به نكات و ترفند هاي  طراحي سايت  با اسكرول زياد و البته موفق اشاره كنيم . در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

استفاده از اين روش دست طراح را در  طراحي سايت  باز مي گذارد اما اين تكنيك ضعف هايي نيز دارد. در اين روش طراح بايد دقت بسيار زيادي به محتوا، دسترسي و انيميشن داشته باشد. در اين مقاله به 5 ترفندي كه سبب مي شوند كاربر وب سايت را با اشتياق اسكرول كند مي پردازيم.

در  طراحي سايت محتواي اصلي را هميشه در دسترس و بالاي صفحه قرار دهيد.
طبق تحقيقات صورت گرفته كاربران به محض بارگذاري صفحه، اسكرول مي كنند. بنابراين توجه به محتواي بخش بالاي صفحه اصلي بسيار مهم است. محتواي قرار گرفته در اين قسمت به سرعت توسط كاربر ديده شده و سبب شكل گيري برداشت اوليه يا impression از وب سايت شما مي شود. كاربر كيفيت وب سايت را از اين قسمت مي سنجد. اگر محتواي قرار گرفته در اين بخش جذابيت و كيفيت لازم را داشته باشد كاربر مشتاق به اسكرول كردن و بازديد از ديگر بخش هاي وب سايت خواهد شد.

در  طراحي سايت  به فضايي كه كاربر به اسكرول نياز ندارد توجه كنيد

براي آنكه از اسكرول كردن كاربر اطمينان حاصل كنيد، بايد محتوايي ارائه كنيد كه جالب توجه باشد. براي اينكار جذاب ترين محتواي خود را در بخش بالايي صفحه نخست قرار دهيد. مثلا نكات جالبي را بگذاريد كه مي دانيد كاربر را مجذوب خود خواهند كرد. از تصاوير دلنشين در طراحي وب سايت خود استفاده كنيد، بازديد كنندگان توجه زيادي به تصاوير مي كنند.

در  طراحي سايت المان هاي گرافيكي حركت كاربر را در نظر بگيريد
بعضي اوقات بهترين روش براي تشويق كاربران به اسكرول، درخواست كردن از آنهاست. به طور صريح به آنها بگوييد كه محتواي بيشتر در پايين صفحه قرار گرفته است. يك ترفند زيركانه قرار دادن فلشي كه به سمت پايين نشانه رفته يا قرار دادن متن “لطفا اسكرول كنيد” است، با اين كار به كاربر اطلاع مي دهيد كه بخش اعظم محتوا در پايين صفحه قرار دارد.


در  طراحي سايت منوي سايت خود را در دسترس قرار دهيد

منوي سايت عاملي تعيين كننده در تجربه مثبت يا منفي كاربر از وب سايت دارد. يكي از ريسك هاي استفاده از تكنيك اسكرول طولاني در طراحي وب سايت، سردرگم نمودن كاربر است. اگر هنگام اسكرول كردن منو ناپديد شود، كاربر براي دسترسي به منو بايد دوباره به صفحه اول سايت اسكرول و مسير رفته را برگردد. اين عمل كاربر را گيج كرده و حوصله او را سر خواهد برد.

چون صفحه نمايش موبايل كوچكتر از صفحه نمايش كامپيوتر است، استفاده از منوي استيكي بخش اعظم صفحه را اشغال خواهد كرد. يكي از راه حل هاي اين موضوع، برنامه نويسي منو به گونه اي است كه وقتي كاربر به پايين اسكرول مي كند تا مطالب بيشتري را بخواند منو ناپديد شده و هنگام بازگشت به بالا منو پديدار شود.

منوي لغزان در  طراحي سايت 
استفاده از افكت هاي زيباي بصري مانند parallax scrolling و انيميشن هايي كه با اسكرول كاربر به نمايش در مي آيند سبب مجذوب كردن كاربران خواهند شد. استفاده از آنها اسكرول كردن را به كاري فرح بخش تبديل مي كند. كاربر پس از هر بار اسكرول و نمايش انيميشن كنجكاو شده و به اسكرول كردن ادامه ميدهد تا انيميشن هاي بعدي را هم ببيند.

مثلا مي توانيد سايت خود را به قسمت هاي قابل اسكرول مختلف تقسيم كنيد و در هر قسمت محتواي خود را با استفاده از انيميشن هاي خلاقانه معرفي كنيد. با هر اسكرول انيميشن ها به نمايش درآمده و با حركتي خلاقانه كاربر به قسمت بعدي راهنمايي مي شود.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۵۶:۵۲

همان طور كه در  طراحي سايت تجربه كاربري و تجربه طراحي وجود دارد، در سئو و بهينه سازي نيز همانند  طراحي سايت تجربه كاربري وجود دارد . در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد تا درباره تجربه كاربري در سئو بعد از  طراحي سايت باهم مواردي را بررسي كنيم. 

تجربه كاربري بعد از  طراحي سايت مناسب ميتواند تاثير مثبت بر سئو داشته باشد ، پس آن را جدي بگيريد.


سرعت بارگذاري صفحات، ساختار ارايه محتوا، نمايش صحيح در موبايل و تبلت، ارايه تصاوير و ويديو مرتبط با موضوع، قابليت ارسال ديدگاه و پاسخ گويي به آنها، امكان امتيازدهي به محتوا، اشتراك گذاري در شبكه هاي اجتماعي و … همگي مواردي هستند كه هم بر تجربه كاربري و هم بر سئو سايت شما تاثير مثبت خواهند داشت. ولي شرايطي هستند كه اين دو مهم در تقابل با يكديگر قرار ميگيرند و شما بايد راه حلي براي حفظ هردو داشته باشيد.

تجربه كاربري درسئو مانند  طراحي سايت چيست؟
طبق تعريفي كه در ويكي پديا آمده است طراحي تجربه كاربر (UXD يا UED) فرايند بهبود رضايت مشتري و وفاداري او با بهبود قابليت استفاده، سهولت استفاده و لذت هاي ارائه شده در تعامل بين مشتري و محصول است. به بيان ساده تر تجربه كاربري يعني راحتي كاربر هنگام استفاده از سايت و درك سريع محتواي موجود در آن.

تجربه كاربري چه تاثيري روي سئو  و طراحي سايت  ميگذارد ؟

سرعت سايت، طراحي گرافيكي، نمايش صحيح در موبايل، استفاده از فونت و رنگ مناسب، دسترسي راحت به محتوا، انتخاب ادبيات مناسب براي سايت و بسياري فاكتورهاي ديگر را ميتوان بر تجربه كاربري يك سايت موثر دانست. تجربه كاربري خوب در كنار سئوي قوي ميتواند تضميني براي موفقيت كسب و كار شما باشد ولي اين دو هميشه با هم همراه نيستند و در مواردي رو در روي هم قرار ميگيرند. در ادامه ۴ نقطه تقابل سئو و تجربه كاربري را با هم بررسي ميكنيم.


تجربه كاربري و سئو دو فاكتور بسيار مهم در موفقيت يك سايت هستند. اين دو فاكتور گاهي در تقابل با يكديگر قرار ميگيرند و هنر ما ايجاد تعادل بين آنها و حفظ كيفيت هردو خواهد بود.
1- ساختار صفحه بندي و آدرس دهي خود را اصلاح كنيد
در دنيايي كه سئو و گوگل اولويت ما نباشند تلاش ميكنيم تا بيشترين محتواي ممكن را در اختيار كاربر خود قرار دهيم تا با مراجعه به يك صفحه كليه اطلاعات مورد نياز خود را در دسترس داشته باشد. براي درك بهتر اين بخش سايت دانرو را مثال ميزنيم. اين سايت تلاش ميكند اطلاعات مربوط به مشاغل و مكان هاي موجود در سطح شهر را به كاربران خود ارايه دهد.

در دنياي بدون سئو ميتوانيم يك صفحه جستجوي پيشرفته داشته باشيم تا كاربر به راحتي با انتخاب موقعيت و دسته بندي مورد نظر خود ليست تمامي مراكز مرتبط را مشاهده كرده و با كليك روي هركدام اطلاعات آن را دريافت كند. ولي در اين شرايط كل سايت ما در يك صفحه خلاصه ميشود و عملا هدف گذاري بر روي عبارات پرجستجو در گوگل غيرممكن خواهد شد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۴:۴۸

بعد از  نياز به طراحي سايت نياز به مديريت آن داريد . اما اين كار باعث مي شود كه روند تعامل با كاربر يك طرفه شود . در اين مقاله قصد داريم تا شما را با روند هاي تعامل گونه ميان كاربر و سايت بعد از  طراحي سايت  آشنا كنيم .در ادامه با  طراحي سايت همراه باشيد. 

ايده هاي جديد كاربران را به كار بگيريد

اگه صاحب يك وب سايت باشيد كه مطالب خاصي مي نويسيد، حتما كاربراني داريد كه ميان و در مورد نوشته شما نظر ميدن. تا حالا دقت كرديد كه چند بار از نظرات اون ها ايده هاي جديد دستتون رسيده. اگه تا به حال به اين موضوع توجه نكرديد حتما دقت كنيد.

انجمن در  طراحي سايت 

 درباره اهميت داشتن مطالب جديد در سئو سايت مطلعيد و نيازي به تكرار نيست. البته اين مسئله در عمل كار راحتي نيست و زمان بره. تا حالا به راه حل هاي زيادي هم فكر كرديد ولي شايد تا به حال به اين يكي از اين زاويه نگاه نكرده باشيد : راه اندازي يك انجمن براي وب سايتتون! بله يك انجمن بسازيد و اجازه بديد سايرين در سايت شما مطالب جديد ايجاد كنند.

مزاياي انجمن را ميشه اينطوري ليست كرد:

ايجاد مطالب جديد و تازه براي موتورهاي جستجو
باعث سر زدن دوباره و دوباره كاربران ميشه. اونها ميان تا ببينن مطالبشون بازديد داشته؟ پاسخ داده شده؟ و …
مثل همون نظرات، منبع فوق العاده اي از ايده هاي جديد براي شما و سايت شماست
ايجاد اعتماد بين شما و كاربران شما
توسعه يك جامعه فعال و پاسخگو
البته اين را هم اضافه كنم كه در كل موتورهاي جستجو به انجمن ها علاقه دارند!

شبكه هاي اجتماعي را در نظر داشته باشيد

نه نميخوام حرف تكراري بزنم. نميخوام بگم مطالبتون را در شبكه هاي اجتماعي بزاريد و از اين حرفا و ميدونم همه وبمسترها براي استفاده از مزاياي شبكه هاي اجتماعي خودشون پيش قدم هستند و مثلا خودمون مياييم و مطلب را توييت مي كنيم و يا اينكه پلاس وان مي كنيم و … ولي خوب اين ميشه تعريف اشتباه!

حالا كه قراره از كاربرانمون كمك بگيريم بهتره كه مطالب بصورتي باشه كه اونها خودشون و بدون اينكه ما در خواست كنيم اين كار را انجام بدند. حتي زمانيكه شما دكمه توييت در سايتتون نداريد اونها مطلب شما را در توييتر به اشتراك بزارند! حالا فقط شما زحمت بكشيد امكانات اوليه مثل همين دكمه هاي شبكه هاي اجتماعي را دم دست بزاريد!

حالا ميگيد چه بايد كرد؟ خوب مطالبي بنويسيد كه:

جديد و منحصر به فرد باشه
جالب و بامزه باشه
بار عاطفي داشته باشه
غير تبليغاتي باشه
البته شرايط ديگه اي هم ميشه داشته باشه كه ما به همينا بسنده مي كنيم.

اگه سايتتون جزء سايتهاييه كه مطلب زياد ميزاريد مثلا سايت تفريحي هستيد، سعي كنيد هر لينكي را در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك نزاريد! چونكه وقتي ۲ بار يه لينك معمولي را كاربران ببينند، بار سومي در كار نخواهد بود! پس بهتره كه مطلبي كه به اشتراك ميزاريد:

يك فيلم سرگرم كننده و جالب
مقاله اختصاصي و جالب
يك ماجراي سياسي و يا مربوط به تكنولوژي كه اخيرا ارائه داده
آخرين اخبار جهان
مطلب با عناصر قوي عاطفي
و …
را شامل بشه.

منبع: طراحي سايت


برچسب‌ها: ،

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۳:۵۳

تجارت الكترونيك و  طراحي سايت دو لازم و ملزوم براي يك كسب وكار فيزيكي هستند. اما اين لازم و ملزوم نيازمند يك رواشناختي و روانشناسي درست از مشتري است . درادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

تحريك احساسات در تجارت الكترونيك 
انسان ها كلا موجودات احساسي هستند و بيشتر بر اساس احساساتشون تصميم مي گيرند. درسته قانون و قواعد هم در كاره ولي اگه دقت كنيد ما هميشه اول از روي احساس يه كار را مي كنيم و بعد بهش فكر مي كنيم!

حالا شما با توجه به محصولي كه ميخواهيد بفروشيد بايد به يه صورتي در خريدار ايجاد هيجان بكنيد. مثلا اگه سايتتون در مورد بهينه سازي سايت هستش ميتونيد بگيد كه ميتونيد سايت تازه تاسيس اون ها را به صفحات اول گوگل بياريد!

احساس ارزش كالا را براي مشتريان خود بالا ببريد

ارزش كالا با قيمت كالا تفاوت داره. شايد شما براي چيزي مبلغ زيادي بپردازيد ولي باز هم ارزش اون كالا براي شما خيلي بيشتر از اون باشه. مشتري هم براي خريد از شما بايد همين حالت را داشته باشه. اگه اينطوري نباشه كه خوب لزومي به خريد از شما نداره! مهم نيست محصول شما چيه. شما بايد از روش هايي مثل موارد زير كمك بگيريد تا ارزش كالاتون را بالا ببريد:

نتايج حاصل از خريد اون محصول را به صورت شفاف براي خريدار توضيح بديد.
محصول را با روش هاي ديگه مقايسه كنيد. مثلا اگه داريد كتاب سئو جديدي را تبليغ مي كنيد، مزيت هاي اون نسبت به نسخه هاي ديگه را كامل بيان كنيد.
يكسري مزاياي خريد از خودتون قرار بديد. مثلا اگه از شما ۱۰ تومن خريد كرد، ۱ تومن در خريد بعدي جايزه داره! اگه يه محصولي داريد كه كار خودتونه، سعي كنيد ارتقاعش بديد. مثلا اگه يه كتاب آموزشيه حتما نسخه جديد تهيه كنيد و به روزش كنيد.
نتايج عدم خريد را هم بگيد! شايد اين جالبترين قسمت باشه ولي خوب خيلي كارآمده. البته سعي كنيد هيچ وقت دروغ نگيد كه اعتماد كاربر را از دست بديد.


ايجاد نفع شخصي
در زندگي روزمره همه ما به دنبال منافع خودمون هستيم. خريد اينترنتي هم از اين قضيه مستثني نيست. من اگه بخوام خريدي بكنم چيزي را ميخرم كه براي من منفعت داشته باشه. بزاريد يه مثال بزنم تا بهتر متوجه بشيد. اگه من تو اين سايت مقاله بنويسم و در مورد موفقيت هاي سايت هاي مختلف داستان بنويسم بيشتر خوشتون مياد يا بيام به شما آموزش سئو بدم و بگم اين كار را بكنيد تا سايتتون موفق بشه؟ قطعا وقتي شما تو سايت سئو مياييد دنبال اين هستيد كه از مطالب اين سايت استفاده كنيد و يه نفعي به شما برسونه!

ارائه راه حل مشكلات
اكثرا وقتي مشكلي براي ما پيش بياد مياييم تو اينترنت و دنبال راه حل هاي اون ميگرديم. حالا يا با خريد چيزي برطرف ميشه و يا خوندن مقاله اي. سعي كنيد اون مشكلاتي را كه موضوع و يا محصول شما بر طرف مي كنه بيان كنيد و همچنين دليل هاي اون را تشريح كنيد. مثلا اگر قراره يك فيلم آموزش سئو فروخته بشه، خوب شما كه ميخواي اين محصول را بفروشي بايد اول در مورد مشكلات در اين زمينه صحبت كني و بعد هم بگي اين فيلم آموزشي شما چه چيزهايي ياد ميده و چطور اون مشكل را بر طرف مي كنه.


يا مثلا شما يه سايت در زمينه بدنسازي داريد و ميخواهيد مكمل هاي پرورش اندام را بفروشيد. شما بايد مشكلات مرتبط با اين موضوع را بيان كنيد. مثلا آيا مصرف داروها خوبه يا بده؟ كدوم هاش خوبه كدوم ها عوارض داره؟ كدوم باشگاه خوبه؟ كدوم مربي؟ و …
مثلا يكي از مشكلات بزرگ كه فوق العاده هم بازديد كننده براتون مياره مشكل چاقي و كاهش وزن هست. در مورد اين موضوع صحبت كنيد و راه هاي حل اون را بيان كنيد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۲:۳۷

بعد از  طراحي سايت مهم ترين مسئله براي هر كسب وكار در فضاي آنلاين ، سئو وبهينه سازي و مهم ترين اصل در بهينه سازي ، ساختن لينك مفيد است . در ادامه با  طراحي سايت همراه باشيد.

در اين مقاله در مورد لينك هاي طبيعي صحبت مي شود، مانند لينك هاي داخلي كه شما در نوشته هاي خودتان قرار ميدهيد و همچنين لينك هاي طبيعي كه از راه هايي مانند پست مهمان نسيب سايت شما مي شود.

براي ساخت لينك هاي مفيد، مانند يك استفاده كننده فكر كنيد و نه مثل يك سازنده محتوا

مهمترين نكته در لينك سازي طبيعي اين است كه واقعا خواننده در كجاي متن انتظار قرار گرفتن يك لينك را دارد؟ زماني كه محتوا توليد مي كنيد، درباره جايي كه استفاده كننده بطور عادي ميخواهد لينك را ببيند فكر كنيد. اين گونه شما چيزي ساخته ايد كه جذاب تر است.

متاسفانه ما مقاله ها و مطلب هايي را مي بينيم كه در آن كلمات بسيار زيادي لينك شده اند، كه اين تعدد لينك ها به دو صورت است:

گاها نويسنده به صورت مازاد از لينك هاي سايت خود در نوشته استفاده مي كند و گاها اين ها لينك هاي تبليغاتي و به قولي خريداري شده يا رپورتاژ آگهي هستند. كه در هر دو حالت مورد پسند خواننده نيست و گاها او را از نوشته و حتي سايت زده مي كند!

در ضمن توجه داشته باشيد كه اگر از ارسال پست مهمان براي كسب لينك طبيعي استفاده مي كنيد، استفاده بيش از حد از لينك هاي خارجي باعث ميشود كه مدير سايت ميزبان، شما را يك اسپمر محسوب كند و ديگر اجازه ارسال مطلب را به شما ندهد!

فقط كافي است فكر كنيد كه اگر شما سازنده محتوا نبوديد مي خواستيد لينك ها را كجا ببينيد؟ اين به شما كمك بسيار شاياني خواهد كرد.

حال ببينيم 5 تكنيك و ترفند براي لينك سازي چيست ؟ 

1 - فعاليت به صورت پست مهمان بعد از  طراحي سايت 
شما بايد نسبت به مسئله پست مهمان هوشيار باشيد و بدانيد كه گوگل درباره جريمه پست هاي مهمان اسپم جدي است. آگاه باشيد كه گوگل به طور دائم الگوريتم خود را تصحيح ميكند تا پست هاي مهمان كه از ارزش كمي برخودار هستند را حذف كند. چون اين گونه محتواها را زائد در نظر گرفته و دستور حذف آن را صادر مي كند.

اگر وبمستري به شما اطمينان كرد كه براي آن محتواي با ارزش بسازيد، به شما اجازه نمي دهد كه از سايت او فقط براي بدست آوردن بك لينك استفاده كنيد. بلكه به شما اعتماد مي كند كه براي سايت آن مطالب و محتواي غني و ناب بسازيد تا كاربران و خوانندگان از آن استفاده كنند. 

بياييد به بررسي رابطه پست مهمان و بك لينك ها بپردازيم. هدف بلاگينگ خارجي، كسب بك لينك ها نيست. اگر انجام اين كار را آغاز كنيد، مدير سايت متوجه اين كار شما خواهد شد و شما موقعيت خود را از دست خواهيد داد. توجه داشته باشيد كه هدف اصلي اين است كه مطلب تا حد امكان، روشن، با ارزش و سودمند باشد. در كنار آن نيز شما ميتوانيد در محتوا به صفحات يا مطالب خودتان نيز لينك دهيد.

اينفوگرافيك ها در  طراحي سايت معجزه ميكند

آيا هنوز استفاده از نمودار ها و گراف هاي اطلاعاتي براي ساخت لينك يك راه قابل استفاده است؟ آقاي درو هندريكس از كارشناسان سايت علمي تحقيقاتي AudienceBloom كه در زمينه سئو فعاليت دارند به اين سوال در مقاله ايي كه در سال ۲۰۱۵ منتشر كرده اند پاسخ داده اند كه :” اينفوگرافيك ها هنوز براي ساختن لينك مفيد هستند. “

با توجه به نظر وي استفاده از نمودارها و گراف هاي اطلاعاتي مهم است. پس بايد از اين گونه نمودارها به طرز صحيحي استفاده نمود. استفاده از اينفوگرافيك ها در سايت هاي معتبر تبديل به يك استراتژي مهم شده است. البته از سال ۲۰۱۲ به بعد طبق آمار، ميزان مقبوليت و پتانسيل لينك سازي اينفوگرافيك ها كمتر شده است.

براي نمونه يك سايت در سال ۲۰۱۲ ميلادي با استفاده از اينفوگرافيك ها عدد ۸۷۶ بك لينك را ثبت كرده بود، كه اين آمار در سال ميلادي جديد به عدد ۳۷۱ رسيده است. يعني به ميزان ۵۷% كاهش بوجود آمده است كه قابل تامل است. اما هنوز عدد ۳۷۱ يك آمار مورد قبول به حساب مي آيد.

درشبكه هاي اجتماعي فعال باشيد

ايجاد محتوا تنها نيمي از فعاليت هاي بازاريابي محتوا را شامل مي شود. باقي فعاليت ها بايد بر پايه رشد و ترقي محتوا باشد. يكي از بهترين راه ها براي ترويج محتواي خود، حضور مستمر و گسترده در شبكه هاي اجتماعي است. اگر محتواي شما پيشرفت كند آنگاه است كه شما لينك بدست مي آوريد.

طبق مقاله ها و مصاحبه هاي افراد خبره و كارشناس سئو در سال ۲۰۱۵ ميلادي شبكه ها و رسانه هاي اجتماعي اساس و بنياد بلاگينگ خواهند بود. اين يك امر اثبات شده است، كافي است خود شما به سايت خود مراجعه كرده و متوجه اين موضوع شويد. زماني كه شما در رسانه ها و شبكه هاي اجتماعي فعال هستيد مطالب و مقالات شما خوانده شده، پخش شده، اشاره و نام برده شده و در نهايت باعث مي شود كه شما لينك بدست آوريد. 

وقتي توصيه ميشود كه در شبكه هاي اجتماعي فعال باشيد منظور اين نيست كه زمان خود را در اين رسانه ها بيهوده تلف كرده و چند دقيقه ايي را در جايي صرف كنيد، بلكه بايد يك سري از فعاليت هاي مرتبط را انجام دهيد:

لينك هايي از مقالات خود را در هر شبكه اجتماعي كه عضو شده ايد پست كنيد.
لينك ها را به گروه هاي شبكه اجتماعي LinkedIn كه عضو آن ها شده ايد پست كنيد.
پست ها را در Reddit ثبت كنيد.
پست ها را در StumbleUpon ثبت كنيد.
پست ها را در GrowthHackers.com ثبت كنيد.
و …
اين يك راه غير مستقيم براي براي بدست آوردن لينك است و باعث افزايش رتبه سايت مانند لينك در سايت هاي ديگر نمي شود. اما به هر حال اگر شما محتواي خود را در اختيار ديگران قرار دهيد آن ها محتوا و مطلب شما را خوانده و به آن توجه كرده و لينك زدن به محتواي شما را آغاز مي كنند.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۶:۳۳

بعد از  طراحي سايت  و بهينه سازي موتورهاي جستجوبراي بازاريابي محصول و يا يك خدمت ميتوان از ايميل ماركتينگ استفاده نمود . اما استفاده از اين ابزار نيازمند استراتژي درست و دقيق است در ادامه مبحث ايميل ماركتينگ، قصد داريم تا شما را با اين استراتژي ها بيشتر آشنا كنيم.

استراتژي اول ايميل ماركتينگ بعد از  طراحي سايت 

اين استراتژي بازاريابي اينترنتي در ۴ مرحله و در ۵ روز انجام ميشه. براي اين استراتژي لازمه كه شما بتونيد براي محصول يك تخفيف ۲۰% در نظر بگيريد و يا اينكه چون از شما خريد مي كنند يك مزيت فوق العاده براي خريدار در نظر بگيريد. توجه داشته باشيد اينكه گفته شده ۲۰% براي اينكه به گفته مارك، اون خودش با۵۰% هم تست كرده ولي جوابي كه از ۲۰% در آخر گرفته خيلي بهتر بوده!

روز اول: يك ايميل در مورد فروش ويژه خودتون بزنيد و اعلام كنيد براي خريد ۷۲ ساعت وقت دارند.

روز دوم: يك ايميل ديگه بزنيد و ضمن اعلام فروش ويژه تاكيد كنيد كه ۴۸ ساعت مونده.

روز سوم: مانند روز دوم با اين تفاوت كه ۲۴ ساعت باقي مونده.

روز پنجم: يك ايميل بزنيد و ضمن اينكه فروش ويژه را بيان كنيد، بگيد كه به دليل استقبال كاربران تصميم گرفتيد فروش را براي ۴۸ ساعت ديگه تمديد كنيد و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم به ميزان تخفيفات اضافه كرديد!

استراتژي دوم بعد از  طراحي سايت 

اين استراتژي افزايش فروش هم در ۴ مرحله و ۵ روز اجرا ميشه و بيشتر مناسب محصولات انحصاري و يا جديد مي باشد.

روز اول: يك ايميل حاوي لينكي از وبلاگتون كه در اون صفحه يكسري اطلاعات ارزشمند و يا يك فيلم ناياب را قرار داديد و يا اينكه از كاربران بخواهيد در مورد چيزي نظر بدن و بگيد كه از بين نظر دهنده ها به قيد قرعه جايزه ميديد و يا اينكه سوالي مطرح كنيد و براي اون يك جايزه در نظر بگيريد و در آخر هم از محصولي كه در راه است و يكسري ويژگي هاي اون صحبت كنيد و توجه كنيد كه به هيچ وجه اعلام نكنيد كه محصول چيه، تا حس كنجكاوي كاربران تحريك بشه!

روز دوم: به همون صفحه لينك بديد و اعلام كنيد چند نفر نظر دادن و يا در مسابقه شركت كردن، كه البته لازمش اينكه نفرات زياد باشن و به يكي از كاربراي هم هديه اي اهدا كنيد. اين كار باعث ميشه امتياز اجتماعي سايت نزد كاربران بالا بره و در كنار اون هم دوباره يكسري از ويژگي هاي جديد محصول را بگيد. حواستون باشه محصول را لو نديد!

روز سوم: ديگه وقتشه. محصول را معرفي كنيد و ويژگيهاي خريد از شما را هم بيان كنيد. چون احتمالا خيلي فروشگاه هاي اينترنتي ديگه هم اون محصول را ميفروشن. پس بايد خريد از شما حسني داشته باشه! در پايان هم اعلام كنيد كه اين فروش ويژه تا ۴۸ ساعت آينده ادامه داره.

روز چهارم: يك ايميل بزنيد و زماني حداكثر تا ۴۸ ساعت را به زمان فروش ويژه اضافه كنيد. از ارسال ايميل هاي اضافه هم جدا خودداري كنيد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۴:۴۹

اگر فكر ميكنيد سئو و بهينه سازي سخت است ! در اشتباهيد. در اين مقاله قصد داريم تا شما را نكاتي آشنا كنيم كه بعد از  طراحي سايت كمك زيادي به  سئو  و بهينه سازي شما مي كند . در ادامه با  طراحي سايت همراه باشيد.

در يك كسب و كار به چه چيزهايي نياز داريم؟ 

يك وبلاگ يا وبسايت ، يك حساب ادسنس گوگل و كمي اطلاعات درباره  سئو . بله با همين مقدار اطلاعات و پيش نيازها مي توان كار  سئو  را آغاز كرد ولي نه اينكه بتوان در يك لحظه و با اين امكانات يك  سئو كار حرفه اي شد.  سئو  يك كار زمان بر است. يعني هم فراگيري علم و دانش آن بر اساس تجربه و كار است و به نتيجه رسيدن كار سئو يك پروسه طولاني مدت است.

راه هاي شروع و انجام  سئو  بسيار متنوع و گوناگون است اما مهم است كه بهترين روش در بهترين زمان انجام پذيرد. مي توان اين قدم ها و پله ها را به عنوان آغاز كار و مقدمه ايي بر كار سئو تلقي كرد:

كلمات كليدي مرتبط  وهدفمند را در سئو بعد از  طراحي سايت  در نظر داشته باشيد.

با استفاده از نرم افزارهاي جستجو كلمه كليدي٬ يك كلمه و يا دسته ايي از كلمات كه به تجارت و برند شما مربوط است را شناسايي كنيد و سپس روي كلمه كليدي مرتبط كار كنيد. شناسايي كلمه كليدي مهم است و به اصطلاح خشت اول كار سئو كلمه كليدي است اضافه و يا كم كردن حتي يك حرف شما را از آنچه موردنظرتان هست دور مي كند.

استفاده از كلمه كليدي مناسب اين فرصت را به شما مي دهد كه دسته هاي جديد و بخش هاي تازه در سايت خود بوجود آوريد و با استفاده از اين دسته ها بتوانيد كاربر بيشتري به را سايت خود منتقل كنيد.

فايده اين دسته بندي و بخش كردن اطلاعات سايت اين است كه كاربران ممكن است به موضوعات شما علاقه مند شوند و ليست اطلاعات شما مورد علاقه آنان باشد. هم چنين كلمه كليدي را بطور مرتب پيگيري و دنبال كنيد. ببنيد كه الان در چه رتبه ايي قرار داريد و در صفحه چندم جستجو ظاهر مي شويد و همين طور سايت هاي ديگري كه در رتبه هاي نخست قرار دارند را هم بررسي و تحليل كنيد تا متوجه شويد كه چه نوع كلمات كليدي آن ها را به رتبه هاي نخست و صفحه اول آورده است. اين كار به شما بسيار كمك مي كند تا بتوانيد به صدر نزديك شويد.

بايد بدانيد كه چه محتوايي نياز داريد و چه هدقي بايد دنبال شود ؟

آنچه مد نظر كاربران و استفاده كنندگان است بايد دستور كار شما قرار گيرد. ساخت و ايجاد محتواي شما بايد بر اساس نياز كاربر باشد چون شما سايت خود و اطلاعات خود را جز براي استفاده آنان طراحي و بهينه سازي نمي كنيد و البته يادتون هم كه نرفته٬ محتوا پادشاهه! با شناخت نياز ، آنگاه بايد محتوا را بسازيد. سعي كنيد محتوا طوري باشد تا عمق نياز كاربر را براورده كند و ارزشمند باشد طوري كه خواندن و استفاده از مطلب شما براي او سودمند باشد.

جستجوي كاربران هم بسيار مهم است يعني اينكه جستجو چه كلمات و عباراتي را شامل مي شود و اطلاعات سايت شما نياز كاربر را برطرف كند. شايد شما روي يك كلمه خاص تمركز كرده ايد و كاربران با هم معني آن كلمه جستجوي خود را انجام مي دهند.

يا اينكه آنان درباره مشكلات جستجو مي كنند و شما فقط روي كلمات كليدي بعد از حل مشكل كار كرده ايد. براي مثال جستجو درباره سرما و يخ زدگي است و شما درباره گرم كردن و … محتوا نوشته ايد.

 

اعتبار به مرور زمان بعد از  طراحي سايت  و بهينه سازي مداوم به دست مي آيد

سعي كنيد در تجارت و مسب و كار خود به عنوان يك حرفه ايي شناخته شويد. حضور در كنفرانس ها و همايش ها كه مربوط به تجارت شماست بسيار اثربخش است. اگر بتوانيد خود را صاحب سبك و داراي يك فن بخصوص در فعاليت خود نشان دهيد همه خواستار همكاري و ارتباط با شما خواهند شد.

اگر تازه شروع كرده ايد و توانايي حضور در همايش هاي تخصصي را نداريد از محله و منطقه خود شروع كنيد و نشان دهيد كه در آن موضوع توانايي داريد. با اين روش با دوستان و آشنايان فعال در كار و فعاليت خود آشنا مي شويد و مي توانيد با هم همكاري كنيد و به يكديگر مشورت دهيد.

منبع: طراحي سايت

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ]