مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
سنگ تراورتن
طراحي سايت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۴۴:۵۳

به عنوان طراح يك وبسايت كه  طراحي سايت انجام ميدهد يا حتي يك شركت  طراحي سايت بايد بدانيد كه چگونه پيش پرداخت پروژه  طراحي سايت خود را از مشتري  طراحي سايت خود بگيريد . در اين مقاله قصد داريم اين موضوع را بيشتر براي شما روشن كنيم . در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

شما در اين حالت از عصبانيت فرياد مي زنيد، زيرا صورتحساب تان هم چنان باز مانده است و شما نمي توانيد به تنهايي از پس هزينه ها بر بياييد. من اين سناريو را بارها و بارها در تجارت طراحي وب سايت خود و ديگران مشاهده نمودم. براي حل اين مشكل، من راه هايي به شما پيشنهاد مي كنم كه مي توانيد از شر تاخير در پرداخت مبلغ پروژه هاي طراحي وب سايت خود خلاصي بيابيد.

چيزي كه من متوجه شدم اين مي باشد كه راحت ترين راه براي دنبال كردن مشتريان براي پرداخت هاي از موعد گذشته شان اين مي باشد كه هرگز نگذاريم كه در وهله اول در پرداخت هاي خود ديركرد داشته باشند. شما بايد پيش از شروع پروژه از آن ها مبالغي را به عنوان پيش پرداخت دريافت نماييد.

گفتن اين حرف آسان تر از عمل كردن آن مي باشد، درست است؟ ممكن است از اين كه از مشتري وب سايت خود پيش پرداخت بگيريد، احساس خوبي نداشته باشيد و همه هزينه پروژه را واگذار به نتيجه نهايي نماييد. اما همان طور كه در ادامه مشاهده خواهيد كرد، پيش پرداخت گرفتن بسيار آسان تر از آن چه مي باشد كه فكر مي كنيد.

چرا از مشتريان  طراحي سايت  خود بايد اول كار پيش پرداخت بگيريد ؟

براي اين امر در اين جا دلايل واضحي وجود دارد:

- شما زماني كه نياز داريد مي توانيد از اين پول براي پروژه  طراحي سايت  استفاده نماييد.
- زماني را صرف دنبال كردن مشتري خود براي پرداخت هاي اوليه نمي گذرانيد.
- شما مي توانيد در شب سرتان راحت روي بالش بگذاريد، زيرا مي دانيد كه پول در حساب بانكي تان موجود مي باشد.
اولين مورد مي تواند مهم ترين دليل محسوب شود. داشتن پول نقد مي تواند گزينه ها و آپشن هايي را در اختيار شما قرار دهد و شما را از اشتباه افتادن در تجارت خود منع نمايد. جدا از فوايدي كه پول نقد دارد، دليلي كه واقعا دوست دارم از پيش شروع پروژه از مشتري وب سايت مبالغي را دريافت كنم، به اين ترتيب مي باشد:

 براي من راحتي خيال به وجود مي آورد.

- به اين فكر نمي كنم كه آيا مشتري در انتهاي پروژه طراحي وب سايت پشيمان مي شود يا خير.

- به اين فكر نمي كنم كه آيا چك آن ها نقد مي شود يا خير.
- با فاكتور ها و صورت حساب هايي رو به رو نمي شوم كه سه هفته از موعد پرداخت آن ها گذشته است.

 از اين رو زمان خيلي زيادي را صرف فكر كردن درباره درآمد شغل طراحي وب سايت مستقل خود نمي كنم و بيشتر وقت خود را روي ارائه بهترين طراحي متمركز مي سازم. دريافت پيش پرداخت مي تواند بار سنگيني را از دوش تان بردارد.

ديگر مزيتي كه مي توانيد از اين روش به دست بياوريد و هرگز به آن فكر نكرده بوديد به اين ترتيب مي باشد: صرفه نظر كردن مشتريانت از پروژه طراحي وب سايت غير ممكن مي شود. و شما مي توانيد روي درآمد اين پروژه براي خود حساب باز كنيد.

و اگر هم در اين ميان مشتري باز هم از انجام پروژه منصرف شد، شما از قبل پول خود را دريافت كرده ايد  و هر دو جانب مي توانيد به سوي كار و زندگي تان برويد.

 چگونه از مشتريان  طراحي سايت  خود پول پيش دريافت نماييم؟

به اين منظور بايد به اين نكات توجه كنيد:

- شما نبايد به سختي موردي را به مشتري وب سايت خود بفروشيد.
- شما نبايد در اين باره با مشتري وب سايت خود بسيار مذاكره نماييد.
- شما نبايد يك فروشنده عادي باشيد.

تمام كاري كه بايد انجام دهيد اين مي باشد كه اگر آن ها با پيش پرداخت موافقت نمودند، اندكي تخفيف براي آن ها قائل شويد. اين تخفيف به سادگي مي تواند با در نظر گرفتن 5 تا 10 درصد كاهش در هزينه كلي پروژه  طراحي سايت  انجام شود.

من تخفيف در پروژه هاي طراحي وب سايت خود را در كنار قيمت كلي اعلام مي كنم: "اگر در هنگام امضاي قرار دارد تمام هزينه ها پرداخت شود، 10 درصد تخفيف قائل مي شوم." براي آن كه مشتري را به فكر كردن در اين باره سوق دهم، در تماس هاي خود قبل از فرستادن طرح هاي پيشنهادي به اين نكته يادآورم مي شوم. يا بعد از اينكه طرح پيشنهادي را مرور نمودند و مي خواهند با شما همكاري نمايند، مي توانيد اين موضوع را دوباره تكرار كنيد.

من اين كار را در يك تماس تلفني و يا در يك ايميل و يا هر دو تكرار مي كنم. در تماس هاي تلفني، من اين موضوع را به عنوان بخشي از پروسه كاري خود اعلام مي كنم. به ياد داشته باشيد كه من مشتري را وادار به كار كردن با خود نمي كنم و چيزي را به اجبار به آن ها تحميل نمي نمايم. من تنها اين مورد را به عنوان گزينه اي به آن ها ارائه مي دهم كه مي توانند از آن استفاده نمايند.

من معمولا به اين ترتيب عمل مي كنم: "چگونگي پرداخت پروژه طراحي وب سايت به اين ترتيب است كه من 50 درصد پيش پرداخت مي گيرم و مابقي در زمان X بايد پرداخت شود و اگر شما مايل باشيد تا در ابتدا تمامي هزينه پروژه طراحي وب سايت را پرداخت كنيد، 10 درصد تخفيف به شما مي دهم".

 
اما اگر من تخفيف دهم، آن همه پول را از دست خواهم داد؟

بياييد اين گونه فكر كنيم كه پروژه اي در اختيار داريم كه هزينه آن 000/80 دلار مي باشد و ممكن است مشتري سايت با خود اين چنين بگوييد: "طراح وب سايت هشت هزار دلار را به عنوان تخفيف از قيمت اصلي كم خواهد كرد." اما واقعا چيزي كه اتفاق مي افتد اين مي باشد كه تخفيف از قبل  اعمال شده است.

از اين رو اين مبلغي است كه طراح وب سايت حتي در صورت فسخ قرارداد دريافت خواهد كرد. من ترجيح مي دهم كه قيمتي تخفيفي را به گونه اي به مشتريان وب سايت خود ارائه دهم كه با قيمت اصلي در ذهن خودم مطابقت دارد.

زماني كه پروژه طراحي را براي كار كردن قبول مي كنم، قيمت كاهش يافته همان قيمت اصلي است كه من در ذهن خود در نظر داشته ام. اگر مشتري تصميم داشته باشد كه قيمت تخفيفي را انتخاب نكند، ما همان روش قبلي را در پيش مي گيريم و از آن ها 50 درصد به عنوان پيش پرداخت دريافت مي نماييم. من به اين روش اين گونه نگاه مي كنم كه 10 درصد به مبلغ كلي پروژه ام كه در دو قسط پرداخت مي شود، اضافه خواهد شد.

من پروژه هاي طراحي وب سايت را با اين ذهنيت قبول مي كنم. من فكر مي كنم كه قيمت واقعي بدون تخفيف براي من 10 درصد بيشتر به همراه خواهد داشت. البته من اين موضوعات را با مشتريان سايت خود در ميان نمي گذارم. در هر صورت رو به روي مشتريان وب سايت دو گزينه وجود دارد كه مي توانند بر اساس آن تصميم گيري نمايند.

قيمت هاي من بر اساس بازار خاصي نمي باشد و از اين رو چه قيمت 10 درصد بالاتر باشد و يا پايين تر باشد فرقي ندارد، زيرا هيچ قيمت ثابت و يكساني در اين ميان وجود ندارد كه ارائه كنم. مشتري مي تواند به سمت طراحان وب سايت ديگري برود كه كارشان را در ازاي 50، 500 و يا 5000 دلار ارائه مي دهند. از اين رو كدام قيمت صحيح مي باشد؟ اين جا مشتري است كه بايد تصميم بگيرد كه كدام مورد متناسب شرايط شان مي باشد.

اگر اين ايده تخفيف گرفتن را ناديده بگيريد و دو گزينه ديگري را براي مشتريان وب سايت خود روي ميز بگذاريد، مي تواند شرايط را براي شما سخت و دشوار سازد. من پيشنهاد مي كنم كه تمامي طراحان مستقل سايت از اين روش استفاده كنند.

شما توسط اين روش زماني كه وارد بحث و مذاكره با مشتريان وب سايت خود مي شويد، قيمتي را در ذهن خود در نظر داريد. اين قيمت چيزي است كه مي خواهيد از پروژه طراحي وب به دست بيارويد. شما به خود اين چنين مي گوييد: "من نمي خواهم اين پروژه را كمتر از X قبول نمايم".

اگر هم مشتري در اين ميان از شما اصرار نمود تا قيمت را بيشتر كاهش دهيد مي توانيد اين گونه پاسخ دهيد: "موردي ندارد، مي توانم 10 درصد تخفيف قائل شوم، اما در صورتي كه تمام هزينه را در ابتداي پروژه  طراحي سايت  به من پرداخت نماييد". از اين رو شما از درخواست آن ها به نفع خود استفاده مي كنيد.

 
مزيت هاي اين روش بر حرفه  طراحي سايت  مستقل شما

توسط اين روش كه شما پيش پرداخت هايي را به طور كامل و يا حتي 50 درصد از آن را دريافت نماييد، مزيت هايي را به دست مي آوريد:

- پيش بيني بهتر درآمد موجود در تجارت  طراحي سايت  مستقل خود.
- پيشرفت و رشد و سرمايه گذاري دوباره در حرفه خود.
- داشتن حق انتخاب اينكه با چه كسي كار كنيد و بهترين پروژه هاي طراحي وب سايت را برگزينيد.
- تمركز روي انجام بهترين كار و نتيجه براي مشتريان وب سايت.
- داشتن راحتي خيال اينكه صورت حساب من پرداخت شده است و نيازي نيست تا دنبال مشتري باشم تا پرداخت هاي خود را انجام دهد.
- مي توانم مدت ها قبل از اتمام پروژه، پول را در حساب بانكي خود ذخيره نمايم.

در هر صورت صورتحساب هاي مشتريان به هر طريقي و در نهايت بايد پرداخت شود. اما شايد باعث شود كه ماه ها و هفته ها انتظار بكشيد كه اين موضوع براي يك طراح وب سايت مستقل موضوع بسيار دردناك و سختي مي باشد و نااميدي را در اين حرفه به وجود مي آورد.

از اين رو توصيه مي شود تا طراحان مستقل وب به اين ترتيب عمل كنند تا در دريافت پرداخت هاي خود از مشتريان مشكل نداشته باشند و به درآمدي كه در اين زمينه به دست مي آورند، اميدوار باشند. اين روش ارائه قيمت تخفيفي مي تواند شما را از شر مشكلات بسياري برهاند و راحتي خيال را براي تان فراهم مي نمايد. از اين روش استفاده كنيد تا بتوانيد به خوبي در شغل  طراحي سايت  خود درآمد كسب كنيد و نگران مسائل مالي نباشيد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۴۴:۱۰

در اين مقاله قصد داريم تا شما با روند تبديل مشتريان  طراحي سايت تان به مشتريان واجد شرايط آشنا كنيم. اگر با اين روند آشنايي نداريد ، توصيه ميكنيم تا پايان اين مقاله را بخوانيد . در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

من يك مراجعه كننده اي جهت مشاوره داشتم كه حرفه طراحي سايت مستقل را به تازگي شروع كرده بود. زماني كه به من مراجعه نمود، گفت كه مشكل او صرف زمان بسيار روي پروژه ها و پروپوزال ها مي باشد و از اين رو نمي توانست به صورت متناسبي معاملات خود را به پايان برساند. بعد مدت زماني كه اندكي با هم صحبت كرديم، متوجه شديم كه مشكل او در عدم واجد شرايط ساختن مشتريان وب سايت مي باشد.

از جايي كه او اشتياق بسياري به شغل طراحي سايت خود داشت، هميشه زمان زيادي را براي نوشتن پروپوزال ها براي هر كسي كه با او تماس مي گرفت و براي او ايميل مي فرستاد، صرف مي نمود.

و اما امروز او مي تواند فروش بيشتري را به دست آورد، زيرا زمان خود را روي بخش هاي مهمي متمركز مي سازد و مطئمن مي شود كه آيا پروژه طراحي و يا مشتري وب سايت براي تجارت او مفيد مي باشد يا خير.

در اين جا سوالاتي وجود دارد كه بايد قبل از بهبود دادن تصميم گيري هاي خود در رابطه با پذيرش و يا عدم پذيريش مشتريان وب سايت تان از خود بپرسيد.

آيا مشتريانتان به خدماتي كه ارائه مي كنيد نياز دارند ؟

شما ممكن است با مشتري وب سايتي رو به رو شويد كه به نظر مي رسد كه در زمينه طراحي وب سايت بسيار فعال مي باشد. اما با اندكي تحقيقات و بررسي هاي بيشتر، شما متوجه مي شويد كه كه كار آن ها توسط يك شخص ديگر در خانه مديريت مي شود. ممكن  است آن ها از اين روند خود راضي باشند و نخواهند تغييري در پروسه كاري خود ايجاد كنند.

مهم ترين موضوع اين مي باشد كه قبل از اين كه زمان بسيار چشمگيري را صرف كار كردن با آن ها كنيد، دريابيد كه آيا واقعا مي خواهند با شما كار كنند يا خير و يا خريدار واقعي مي باشند يا خير.

آيا تجربه هاي مختلف براي مشتريان  طراحي سايت خود داريد ؟

آيا تا به حال در زمينه فعاليت مشتريان سايت خود تجربه كسب كرده ايد و يا بايد پيش از شروع پروژه، يادگيري و آموزش هايي را به دست آوريد و يا نرم افزار و يا ابزارهايي را خريداري كنيد؟ اگر اين چنين است، آيا قادر خواهيد بود تا تمام اين هزينه را در پروژه طراحي آن ها جبران نماييد؟ در ميان اين موضوعات، شما هميشه بايد همراه با آن ها در پروژه پيش رويد و اجازه دهيد تا شرايط و وضعيت تان را مشاهده نمايند. اگر شما توانستيد تا اعتماد آن ها را جلب نماييد، ممكن است تمايل داشته باشند تا با شما كار كنند.

آيا مشتريان  طراحي سايت شما بابت پروژه هايي كه انجام ميدهيد، هزينه پرداخت مي كنند؟

حتي اگر خيلي سخت باشد بسيار ايده عالي است كه در ابتداي معامله با مشتري وب سايت خود همه چيز را بگوييد و مطمئن شويد كه آن ها توانايي پرداخت چنين پروژه طراحي وب سايتي را دارند. مي توانيد تحقيقاتي انجام دهيد و دريابيد كه اين مشتريان تان در معامله هاي گذشته خود چگونه عمل كردند. آيا پرداخت هاي آن ها به موقع بود؟ مشكلات و نقاط ضعف آن ها در كدام بخش ها وجود داشت؟

آيا مشتريان فرصت هاي شغلي و پروژه هاي بيشتري را براي تان فراهم مي كنند؟

كار كردن به صورت تنهايي و مستقل به اين معنا مي باشد كه شما بايد زمان زيادي را صرف بازاريابي و تبليغ عملكرد ها و توانايي هاي خود كنيد. انجام پروژه هاي متوالي و مكرر مي تواند بسيار آسان باشد. مشترياني كه مي توانند فرصت هاي شغلي بيشتري را براي تان فراهم سازند، باعث مي شوند تا اطمينان حاصل نماييد كه حرفه طراحي وب سايت شما هم چنان ادامه خوهد داشت و به پروژه هاي طراحي سايت بيشتر و به تبع آن به درآمد هاي بيشتري دست خواهيد يافت.

برخي اوقات مشتريان وب سايت دقيقا نمي دانند كه طراحي سايت و يا برنامه نويسي وب چه هزينه هايي دارد و متوجه اين نمي باشند كه چه مدت زماني صرف اين گونه پروژه ها مي شود. خيلي از مشتريان فكر مي كنند كه پروژه  طراحي سايت  مانند يك كالا در قفسه موجود در يك سوپر ماركت است كه بايد برچسب قيمت روي آن خورده باشد.

همان طور كه بارها مشاهده نموديد، آن ها ممكن است دچار شك و ترديد شوند و نخواهند قيمت پيشنهادي خود را با شما به اشتراك بگذارند. فكر آن ها چيزي شبيه اين مورد مي باشد: "اگر بودجه خود را به آن ها بگويم، نمي توانم بهترين قيمت را از آن ها دريافت نمايم".

اين موضوع مي تواند يك پرچم قرمزي باشد كه نشان مي دهد مشتريان وب سايت به شما اعتماد ندارند. اين وظيفه و مسئوليت شما مي باشد كه به آن ها آموزش دهيد. به طور تصادفي قيمت هايي را بگوييد و نتيجه را از رفتار آن ها مشاهده نماييد.

براي مثال، شما ممكن است به اين ترتيب عمل كنيد: "بر اساس توضيحات شما، قيمت اين طراحي وب سايت حداقل حدود 5000 دلار و يا حداكثر حدود 8000 دلار مي باشد. آيا اين مبالغ بيش از قيمت پيشنهادي شما مي باشد؟"

در اين حالت برخي از مشتريان وب سايت به شما مي گويند كه هيچ قيمت پيشنهادي را در ذهن خود ندارند و از هزينه هاي پروژه هاي طراحي وب سايت مطلع نمي باشند. سپس دوباره مي توانيد قيمت هاي ديگري را ارائه دهيد و ممكن است در اين ميان اين گونه پاسخ ها را بسيار بشنويد: " خداي من! از آن چه كه فكر مي كرديم بيشتر مي باشد". همه آن ها به طور كلي يك قيمت پيشنهادي را در ذهن خود دارند.

 آيا محدويت زماني خاصي در پروژه طراحي سايت  وجود دارد؟

اگر محدوديت زماني مشخصي براي اتمام پروژه طراحي وب سايت مشتري تان وجود دارد، به اين معنا مي باشد كه شما نياز داريد تا كار و پروژه آن ها را دوباره برنامه ريزي كنيد و ساعات خاصي را براي تكميل طراحي آن ها در نظر بگيريد.

قبول پروژه هاي  طراحي سايت عجله اي و يا بدون هيچ دليل منطقي، به اين معنا مي باشد كه انجام باقي پروژه هاي مشتريان سايت خود را عقب مي اندازيد. و به اين ترتيب مشتريان ديگر خود را ناراضي نگه مي داريد و فرصت هاي شغلي بيشتر و بيشتري را از دست مي دهيد.

پروژه هاي طراحي وب سايت عجله اي مي توانند مشكلات بسياري را در حرفه شما باعث شوند. در اين ميان، فشار روي تكميل يك پروژه طراحي وب سايت سريع مي تواند شما را نسبت به مشتريان وب سايت تان عصبي سازد و اين مقصر شما هستيد كه اين گونه پروژه ها را بدون فكر و دليل منطقي قبول كرده ايد و عواقب آن نيز بر گردن شما مي باشد.

بهبود دادن و واجد شرايط ساختن مشتريان وب سايت تان مي تواند مهم ترين بخش شغل طراحي وب سايت شما باشد. زماني را در نظر بگيريد كه تا قبل از پروژه طراحي وب سايت، خود را از مواجه شدن با هر گونه مشكل احتمالي به دور بداريد.

توجه به مشتريان واجد شرايط بايد بخش ضرروي هر پروژه طراحي وب سايتي باشد كه مي خواهيد روي آن كار كنيد. مطمئن باشيد كه با اندكي صرف زمان و تحقيق كردن در اين باره، شما نهايتا مشتريان وب سايتي را به دست مي آوريد كه از كار كردن با آن ها لذت مي بريد و نتيجه نهايي براي شما تجربه شگفت انگيزي مي شود.

سعي كنيد به سرعت و عجولانه هر پروژه طراحي سايتي را قبول نكنيد، زماني را صرف كنيد تا دريابيد كه آيا اين پروژه و يا اين مشتري وب سايت، متناسب شما و شرايط تان مي باشد يا خير، در غير اين صورت تعلل نكنيد و از پذيرفتن آن مشتري و پروژه سرباز بزنيد و مطمئن باشيد كه به اين ترتيب مي توانيد موجبات راحتي و امنيت هر چه بيشتر خود را فراهم سازيد.

شما مي توانيد مشتريان و درآمدي كه مي خواهيد به دست آوريد، حتي اگر تازه كار باشيد. شما مجبور نيستيد كه با مشتريان دردسرساز و پروژه هاي نامطلوب ارتباط برقرار كنيد و يا كار كنيد. با قدرت هر چه بيشتر مشكل مشتري وب سايت تان را حل كنيد و به اين ترتيب شما به يك منبع فوق العاده گران بها تبديل مي شويد. اين كار را به نحو احسنت انجام دهيد و از اين رو متوجه خواهيد شد آن ها مايل خواهند بود كه براي جلب رضايت شما به رقابت بپردازند.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۱۷:۰۳

همه نياز داريم تا پروژه هايمان ، توسط شركت ها و برند هاي مطرح ديده شود. در پروژه هاي  طراحي سايت نيز همين گونه است. در اين مقاله قصد داريم تا نحوه جلب توجه برندهاي بزرگ را براي پروژه هاي  طراحي سايت  ويا هر پروژه ديگر بيان كنيم. در ادامه با  طراحي سايت همراه باشيد.
از اين رو چگونه مي خواهيد نظرشان را جلب كنيد؟ برند هاي بزرگ و مشهور در دنيا به دنبال چه كارمندان و يا طراحان مستقلي مي باشند؟  ما در اين مقاله طراحي سايت سعي داريم تا به توصيه ها و پيشنهادتي بپردازيم كه باعث مي شود تا شما توسط برند هاي مشهور و بزرگ متوجه قرار بگيريد. به دليل اينكه شايد اين توصيه ها براي همه افراد به كار نرود، بايد ابتدا تست و بررسي شده و سپس به كار بسته شود.

در  طراحي سايت يك نمونه كار قوي بسازيد.
در نهايت، اولين چيزي كه هر برند بزرگ و مشهوري مي خواهد، نگاه كردن به كارهايي است كه در گذشته انجام داده ايد. حتي اگر داراي رزومه و يا CV با توصيفات و تشريحاتي باشيد، باز هم اين برند هاي بزرگ، مثال ها و نمونه هايي از كارهايي كه انجام داده ايد را مي خواهند، آن ها به توضيحات طولاني خيلي توجه نمي كنند.

آن ها تنها از خواندن روزمه ها و CV ها مي خواهند دريابند كه كارمند و يا شخص مورد نظر تا چه حد استعداد دارد. مطمئن باشيد كه تحصيلات ارشد و بالاتر در جلب نظر آن ها تاثير گذار مي باشد، اما وجود تصاوير در نمونه كار تان مي تواند بيش از اين حرفا بي ارزد. برند هاي بزرگ و برجسته بيشتر به كارهايي كه در گذشته انجام داده ايد راغب مي باشند و مي خواهند دريابند كه زماني كه يك نوجوان بوديد، چه نمراتي را به دست آورديد.

اطمينان حاصل كنيد كه يك نمونه كار عالي را براي خود تهيه مي كنيد كه مي تواند نشان دهنده كاري كه انجام مي دهيد باشد و به خوبي از شما و استعداد هاي تان تعريف نمايد.اگر به تازگي مي خواهيد در اين زمينه فعاليت كنيد، سرويس هاي تان را به تجارت هاي محلي تان با در نظر گرفتن تخفيف و يا به صورت رايگان ارائه دهيد.

حتي اگر شما طراحي را براي يك مغازه شيريني فروشي كوچك در انتهاي خيابان انجام مي دهيد، سعي كنيد به خوبي كار خود را در معرض نمايش بگذاريد. با اين روش، شما كارهايي را انجام مي دهيد كه براي نام بردن از آن ها در نمونه كارتان افتخار مي كنيد. شما هرگز نمي دانيد كه كوچك ترين و جزئي ترين كارهاي تان نيز مي تواند روي تصميم گيري برند هاي مشهور و بزرگ تاثير گذار باشد.

زماني كه درباره نمونه كارها صحبت مي كنيم، نبايد به اين فكر بي افتيد كه هر بخش از پروژه و كاري كه انجام داده ايد را بايد نشان دهيد.
 
در  طراحي سايت برخي كارها و پروژه ها را به صورت رايگان انجام دهيد.

هر كسي موارد رايگان را دوست دارد. و شما زماني كه دريابيد كه برند هاي اصلي از مشاهده كارهاي رايگاني كه انجام داده ايد بسيار جذب شما مي شوند، متعجب خواهيد شد. اگر يك طراح وب سايت مي باشيد، ارائه رايگان مجموعه آيكون و يا يك جفت الگوي PSD مي تواند شما را در نظر برند هاي بزرگ، برجسته نمايان سازد. اگر شما سرويس هاي بازاريابي را ارائه مي دهيد، مي توانيد كتاب هاي الكترونيكي را به صورت رايگان عرضه بداريد. هر سرويسي كه ارائه مي كنيد فرقي ندارد، شما بايد به ساخت مواردي به صورت رايگان فكر كنيد كه خيلي وقت تان را نمي گيرد ولي براي مخاطبان و كساني كه از آن ها استفاده مي كنند، بسيار ارزشمند و مفيد مي باشد

براي  طراحي سايت در ميان رقيبان تان پايدار وبرجسته باشيد.

به ياد داشته باشيد كه برند هاي بزرگ با طراحان وب سايت مستقل بسياري صحبت مي كنند و آن ها ايميل هاي بسياري را به صورت روزانه از اين بابت دريافت مي نمايند. شما نياز داريد تا اطيمنان حاصل نماييد كه در ميان رقيبان خود ممتاز و برجسته ديده مي شويد. يك راه براي اين كار اين است كه از روش مناسبي به كار بگيريد. زماني كه متوجه مي شويد كه برند هاي بزرگ به دنبال يك طراح مستقل مي باشند، به جاي اين كه به آن ها ايميل دهيد و نمونه كار خود را كپي و پيست كنيد و به براي آن ها ارسال كنيد، مستقيم به دفتر كاري آن ها برويد و كتابچه چاپي نمونه كارتان را به آن ها ارائه دهيد. شايد پرينت و موارد چاپي به نظر هنر قديمي باشد، اما اينكه اين روز ها از اين هنر خيلي استفاده نمي شود، مي تواند يك پوئن مثبت براي شما باشد تا در ميان رقيبان تان متفاوت ديده شويد.

طراحان مستقل براي شركت هاي  طراحي سايت 

در بيشتر شرايط، برند هاي بزرگ مايل مي باشند بيشتر با شركت هاي طراحي كار كنند تا با افراد مستقل. دليل اين امر مي باشد كه آن ها مي خواهند از مزايا كار گروهي بهره ببرند. خيلي از پروژه هاي بزرگ يك شركت طراحي وب سايت به طراحان مستقل در منزل واگذار مي شود، از اين رو سعي كنيد كه با شركت هاي طراحي ديجيتالي بسياري كار كنيد تا به اين صورت در انجام پروژه هاي شان سهيم شويد و بتوانيد نظر برند هاي بزرگ را جلب نماييد.

 شما مي توانيد به متد هاي جلب نظر برند هاي بزرگ كه در بالا به آن اشاره شد، نيز دوباره روي آوريد. يك لباس رسمي و شيك بپوشيد، نمونه كار عالي و چشمگيري را براي خود بسازيد و مستقيم به دفتر كاري شان برويد. اين روش بهتر از ارسال ايميل در صندوق ورودي شان مي باشد و تاثير بسيار بيشتري در بر دارد.

در كنار اين مورد، بايد به دنبال استديو و يا شركت هاي طراحي ديجيتالي در كشور خود باشيد (بله كشور نه منطقه خود؛ زيرا حداقل چند نفري از راه دور تمايل دارند تا با شما كار كنند) و براي آن ها يك ايميل ارسال كنيد. سعي نكنيد كه به يك ايميل كلي و عمومي بسنده كنيد و آن را براي 50 شركت طراحي به صورت مشابه ارسال نماييد- شما از اين روش هيچ نتيجه اي را به دست نمي آوريد.

به جاي اين مورد، شركت هاي طراحي ديجيتالي را كه به نظر مي رسد با برند هاي بزرگ كار مي كنند را انتخاب كنيد و براي آن ها يك ايميل شگفت انگيز و مناسبي را بنويسيد. زماني كه اين شركت ها شما را پذيرفتند، از نام شما نيز در پروژه هاي تيمي خود اسم مي آورند و اين مورد به نفع شما مي باشد. به گونه اي خود را براي اين شركت ها نمايان سازيد كه آن ها گمان كنند كه اگر با شما كار نكنند، موقعيت بسيار خوبي را از دست مي دهند. به آن ها متذكر شويد كه چگونه مي توانند با سرويس هايي كه ارائه مي دهيد و تجربه هايي كه در اختيار داريد، بر ارزش تجارت شان بي افزاييد. اگر زمان كافي داريد و موافق مي باشيد، سعي كنيد به صورت مستقيم اين سرويس هاي خود را به آن ها نشان دهيد.

براي مثال، اگر شما يك طراح وب سايت مي باشيد، يك بخش از وب سايت آن ها را دوباره طراحي كنيد و توضيح دهيد كه چگونه طراحي مجدد شما مي تواند سايت شان را بهبود دهد. اگر يك بازارياب مي باشيد، از هوش خود بهره بگيريد و به آن ها بگويد كه رقيبان شان چه كارهايي انجام مي دهند و چه كمبود هايي نسبت به رقيبان خود دارند. بعد از اين كه ايميلي را به آن ها ارسال نموديد، اگر پاسخي را دريافت نكرديد، از اين كه پيگير شويد تا اطمينان حاصل نمايد كه ايميل تان در ميان انبوه ايميل هايي كه آن ها دريافت مي كنند گم نشده است، نترسيد. شايد به اين ترتيب اندكي از زمان تان گرفته شود، اما به ياد داشته باشيد كه اگر حتي نظر يك برند بزرگ را بتوانيد جلب كنيد، به راحتي مي توانيد برند هاي مشهور ديگر را نسبت به خود متوجه و آگاه سازيد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۷:۲۴

درجهان ميليون ها وبسايت ساخته شده اند و هم اكنون كه اين مقاله را ميخوانيد شايد ميليون ها وبسايت ديگر درحال راه اندازي باشند . اما معيار در  طراحي سايت چيست ؟ ممكن است چه اشتباهاتي در  طراحي سايت ، آن را به حاشيه براند ؟ در ادامه با  طراحي سايت همراه باشيد.

در  طراحي سايت  بايد بصورت همزمان زيبايي و كارايي آن را مدنظر قرار دهيم، زيبايي و خلاقيت در  طراحي سايت  حرفه اي بسيار تاثيرگذار است ولي اگر كارايي لازم را نداشته و بازديدكنندگان شما نتوانند بخوبي از امكانات آن بهره مند شوند ارزشي نخواهد داشت. در اين مقاله قصد داريم 7 نكته اساسي كه طراحان و كدنويسان در  طراحي سايت  به آن توجهي نميكنند بررسي كرده و راه پيشگيري از آنها را به شما آموزش دهيم.
1- جستجو در سايت

اينترنت مانند آرشيوي از اطلاعات است، اگر سايت شما داراي مطالب روزانه و يا وبلاگ است امكان جستجو در آن امري ضروري خواهد بود،  طراحي سايت  بايد به شكلي باشد كه بازديدكنندگان خيلي سريع به اطلاعات مورد نياز خود دست يابند و جستجو در سايت يكي از بهترين روش ها براي اين كار است.

پيشنهاد:
موتور جستجوي گوگل قويترين موتور در حال حاضر مي باشد كه امكاني به نام Custome Search Engine يا همان موتور جستجوي شخصي را براي استفاده در  طراحي سايت  ارائه كرده است. شما پس از ثبت نام، كد HTML گوگل را دريافت كرده و در سايت خود قرار ميدهيد به اين ترتيب يك موتور جستجوي قدرتمند در سايت خود خواهيد داشت.

 طراحي سايت  با نوار جستجوي گوگل

    كد زير يك نمونه فرم HTML است براي نمايش جستجوي گوگل بر روي سايت بدون تغيير در  طراحي سايت شما استفاده ميشود. تمام كاري كه بايد انجام دهيد قرار دادن آدرس سايت خود در كد زير است، همچنين ميتوانيد عبارت مربوط به دكمه جستجو را تغيير دهيد.

2- خوانا نبودن متن در  طراحي سايت 

يكي از مهمترين فاكتورها در طراحي سايت خوانا بودن نوشته هاي موجود در آن است. مسلما طراحي زيبا و خلاقانه توجه بازديدكنندگان را به خود جلب خواهد كرد ولي براي دريافت اطلاعات نياز به استفاده از نوشته خواهيم داشت. استفاده از فونت هاي نامتعارف و يا رنگ هاي نامناسب در طراحي سايت ميتواند خواندن مطالب را براي كاربران دشوار كرده و موجب خروج آنها از سايت شما شود.

پيشنهاد:
تركيب رنگ مورد استفاده در طراحي سايت هاي بزرگ را بررسي كنيد تا به تاثير استفاده از رنگ در خوانايي مطالب پي ببريد. همچنين مقاله تركيب رنگ سايت با الهام از طبيعت ميتواند به شما كمك كند.
در طراحي سايت و بخش هاي مختلف آن از فونت هاي معمول و آشنا براي چشم خوانندگان استفاده كنيد و ار نوشته هاي خيلي ريز پرهيز كنيد.

3- رعايت اصول نگارش در سايت
محتواي مطالب وبسايت براي آن بازديدكننده جذب خواهد كرد. ساختار نوشته و رعايت اصول نگارشي ميتواند به اندازه طراحي سايت بر موفقيت و شكست شما تاثير داشته باشد. در دنياي امروز اينترنت كاربران مطلبي را نميخوانند مگر آنكه واقعا براي آنها مفيد و جالب توجه باشد، در نتيجه ابتدا نگاهي كلي به مطلب و سرفصل هاي آن خواهند كرد. گاهي اوقات طراحي سايت و يا بي سليقگي نويسنده موحب بي توجهي به اين نكته اساسي و عدم استفاده از سرفصل و تگ هاي HTML ميشود.

عنوان مناسب و مجزايي براي هرصفحه از سايت مشخص كنيد تا بازديدكنندگان شما بدانند كه در هر لحظه در چه صفحه اي قرار دارند، مشاهده ميشود كه در نمونه هايي از طراحي سايت حتي نام صفحات به درستي انتخاب نميشوند.

پيشنهاد:
با استفاده از دستورات CSS و HTML صفحات داخلي سايت را بدرستي طراحي كنيد:
 طراحي سايت  را به گونه اي انجام دهيد كه فاصله مناسب بين خطوط و نوشته و عكس ها رعايت شود.
بروزرساني و بازبيني را همزمان انجام دهيد. افزودن مطالب جديد با رعايت اصول بسيار مناسب است ولي گاهي نوشته هاي قبلي سايت را بازبيني كرده و اشتباهات موجود را رفع كنيد.

4-  طراحي سايت  با دسترسي مناسب

آدرس دهي، طراحي منو ها و دسترسي آسان به بخش هاي اصلي عوامل موثري بر افزايش كارايي سايت شما هستند كه بخوبي بايد در طراحي سايت مورد توجه قرار گيرند. استاندارد مشخصي براي اينكار در طراحي سايت وجود ندارد و بايد متناسب با محتويات هر سايتي انجام شود.

اگر از نوشته براي آدرس دهي به صفحات استفاده ميكنيد بايد كوتاه و گوياي مطالب آن صفحه باشد و اگر با استفاده از تصاوير براي تعيين بخش هاي مختلف در طراحي سايت بهره ميگيريد، ارتباط معنايي تصوير و محتواي صفحه اهميت بالايي خواهد داشت. لينك هاي خراب نبايد جايي در صفحه اصلي شما داشته باشند و مهمتر از همه اينكه هيچ لينكي از صفحه اصلي به خود آن قرار ندهيد!

5- تنوع صفحات در طراحي سايت

خلاقيت و استفاده از گرافيك زيبا بسيار مفيد است ولي زياده روي در آن بخصوص براي طراحي سايت اثر معكوسي بهمراه خواهد داشت. طراحي ظاهري متفاوت و مجزا براي هر صفحه از سايت نتيجه اي جز سردرگمي كاربران نخواهد اشت. فرقي نميكند كه طراحي سايت شما تا چه اندازه جذاب باشد، اگر ارتباط گرافيكي مناسبي بين صفحات برقرار نكنيد كاربران با آن راحت نخواهند بود و سايت شما را ترك ميكنند.

6- استفاده از موسيقي متن

كاربران بدنبال كارايي و محتواي مناسب در طراحي سايت شما هستند و 99 درصد آنها اهميتي به موسيقي متن سايت شما نميدهند. بعضا مشاهده ميشود كه اشتباه بدتري در طراحي سايت انجام ميشود و براي هر صفحه موسيقي جداگانه اي قرار ميدهند كه نتيجه اي جز برهم زدن آرامش و مصرف پهناي باند بازديدكنندگان نخواهد داشت.

7- آزمايش كارايي طراحي سايت

طراحي سايت خود را به گونه اي انجام دهيد كه بر روي تمام مرورگرها قابل مشاهده باشد، پس از پايان كار ليستي از دستگاه ها و مرورگرها تهيه كنيد و نحوه نمايش سايت بر روي هركدام را آزمايش كنيد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۷:۰۵

گوگل كه يكي از مهم ترين نقش ها را در زندگي ديجيتال انسان ها بازي مي كند ، اهميت ويژه اي به محتوا و كاربرپسند بودن  طراحي سايت مي كند . در اين مقاله ميخواهيم بررسي كنيم كه تا چه حد بعد از  طراحي سايت ، در سئو و بهينه سازي محتواي تازه تاثير مثبت دارد ؟ در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

با سايت هاي بزرگ و قديمي فراهم شده است. توجه گوگل به محتواي تازه در سايت شرايط مناسبي را براي وبمستران ايجاد كرده تا بدون ترس از جريمه گوگل نهايت استفاده را از آن ببرند.
بطور حتم شما نيز هنگام جستجو در گوگل و به ويژه براي كلمات كليدي سايت خود با سايت هايي مواجه ميشويد كه در گذشته اثري از آنها براي كلمه كليدي مورد نظر در صفحه اول گوگل نبوده ولي به يك باره و در زماني كوتاه در رتبه سوم تا دهم قرار گرفته است. در نظر داشته باشيد كه استفاده از اين فرصت نه تنها برخلاف قوانين گوگل نبوده و سايت شما اسپم نميشود، بلكه مورد تشويق و تاييد گوگل نيز مي باشد. به همين دليل برخلاف تكنيك هاي رايجي مانند خريد بك لينك ديگر ترسي از جريمه سايت در آينده نخواهيد داشت.

براي استفاده از اين فرصت سه روش اصلي به شما معرفي خواهيم كرد ولي قبل از شروع به كار بدنبال كلمات يا عبارتي باشيد كه نتايج جستجوي گوگل در صفحه اول دچار تغييرات زيادي ميشود. معمولا اين اتفاق در عبارات طولاني تر بيشتر مشاهده ميشود كه در ميان آنها ميتوان كلمات پر جستجو و ارزشمند زيادي نيز يافت.

توليد محتواي هدفمند براي سئو و بهينه سازي بعد از  طراحي سايت

كلمات و عباراتي كه با زمينه كاري شما مرتبط هستند ولي رقابت كمي در صفحه اول گوگل براي آنها وجود دارد و يا نتايج صفحه اول بطور مرتب تغيير ميكنند را شناسايي كرده و يك محتواي تازه و مفيد متناسب با آن تهيه كنيد. اگر در تلاش اول و با گذشت دو تا سه روز از ايندكس صفحه توسط گوگل خود را در نتايج صفحه اول مشاهده نكرديد همين كار را با عبارتي طولاني تر و ساده تر امتحان كنيد. با آزمون و خطا بخوبي با نحوه استفاده از اين روش آشنا خواهيد شد.

گاهي اوقات عبارتي كه گوگل بعنوان كلمه كليدي محتواي تازه سايت انتخاب مبكند با چيزي كه در نظر شماست متفاوت است و فكر ميكنيد كه جايگاه مناسبي بدست نياورده ايد. قبل از نتيجه گيري تركيبات مختلف و عبارات پركاربرد متن خود را موردبررسي قرار دهيد زيرا ممكن است با لينك همان صفحه در عبارت ديگري به صفحه اول گوگل رسيده باشيد.


محتواي تازه مكمل محتواي قديمي هستند
همه ما تجربه اين موضوع را داشته ايم كه صفحه مشخصي از سايت در يك يا دو كلمه كليدي رتبه بسيار مناسبي مانند نتيجه اول يا دوم گوگل را داشته و بعد از گذشت مدتي جايگاه خود را از دست داده است. در اين موارد استفاده از محتواي تازه و بروزرساني آن صفحه ميتواند تاثير بسزايي در بهبود رتبه و برگشت به مكان قبلي را داشته باشد.

براي اينكار كافي است تا در حد يك پاراگراف توضيحات تكميلي به متن خود اضافه كنيد. البته در نظر داشته باشيد كه محتواي تازه شما مربوط به موضوع صفحه بوده و شامل كلمه كليدي مورد نظر نيز باشد. در برخي موارد مشاهده شده است كه قرار گرفتن نظرات جديد در پايين يك صفحه ميتواند از نظر گوگل به معني محتواي تازه يا بروزرساني مطلب شناخته شود ولي استفاده ابزاري از آن و ارسال نظرات هرز توسط خود صاحب سايت ممكن است موجب كاهش رتبه آن نيز گردد.
پس از مدتي ممكن است امكان بروزرساني يا افزودن محتواي جديد به يك صفحه وجود نداشته باشد، در اين شرايط ميتوانيد مطلب جديدي در همين موضوع نوشته و صفحه قبلي رابا كد 301 به آن ريدايركت كنيد. در نظر داشته باشيد كه اين كار معمولا براي سايت هايي كه در زمينه دانلود فعال هستند و نسخه هاي جديدي از نرم افزارهاي قبلي را معرفي ميكنند بسيار مناسب است.


محتواي تازه و مستمر در  طراحي سايت
اگر شما عبارتي را ميشناسيد كه به محتواي تازه رفتار مناسبي نشان ميدهد و براي زمينه كاري شما با اهميت است، ميتوانيد يك صفحه مشخص براي آن در سايت خود ايجاد كرده و بصورت مستمر اخبار و اطلاعات مربوط به آن را بروزرساني كنيد.

بعنوان مثال براي يك سايت آموزش زبان انگليسي ايجاد يك صفحه با نام “اصطلاحات انگليسي” و افزودن مطالب مستمر به آن ميتواند بسيار موثر باشد. در واقع اين روش تنها دليل موفقيت بسياري از وبلاگ ها مي باشد. اگر دقت كرده باشيد در چند ماه اخير آدرس يك وبلاگ در صفحه اول گوگل بندرت به چشم ميخورد مگر آنكه بطور مشخص و تخصصي در يك زمينه خاص فعال باشد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۶:۴۶

بعد از  طراحي سايت  با استفاده از نكات سئو بايد محتوايي توليد بشود كه كاربر را در وبسايت ماندگار كند . در اين ميان اصطلاحي به نام bounce rate وجود دارد كه در اين مقاله قصد داريم به طور كامل به آن بپردازيم . در ادامه با  طراحي سايت  همراه باشيد.

بعد از  طراحي سايت  ضريب بازگشت يا درصد خروج يا نرخ پرش به معني تعداد كاربراني است كه پس از ورود به سايت شما بدون مشاهده هيچ صفحه ديگري از آن خارج ميشوند. ضريب بازگشت Bounce Rate به ميزان حضور آنها در صفحه شما بستگي نداشته و معياري براي سنجش جذابيت سايت شما از ديد بازديدكنندگان است.


تعيين موفقيت يك سايت براي جذب بازديدكننده معمولا براساس تعداد بازديدكننده يكتا در روز سنجيده ميشود. در مراحل ابتدايي شروع به كار و در چند ماه نخست استناد به اين آمار ميتواند تا حدي ميزان نفوذ شما در اينترنت و عملكرد بخش بازاريابي را مورد ارزيابي قرار دهد، ولي در ادامه كار حفظ كاربراني كه به سايت شما وارد ميشوند و تبديل آنها به مشتري نهايي اهميت ويژه اي خواهد داشت.
بررسي ضريب بازگشت Bounce Rate سايت به شما نشان ميدهد كه كاربران تا چه حد با محيط سايت ارتباط برقرار كرده و تشويق به بازديد صفحات بيشتر ميشوند.


در عمل ضريب بازگشت بعنوان يك فاكتور منفي شناخته ميشود و بالا بودن آن نشانگر ضعف شما در نحوه ارائه مطالب است. مهمترين فاكتور براي سنجش موفقيت يك وبسايت تعداد كاربران ثابت آن است؛ يعني افرادي كه هرچند وقت يكبار به آن سر ميزنند و بروزرساني مطالب شما را پيگيري ميكنند.


اگر سايت شما داراي محتوايي است كه اكثر افراد تنها يكبار به آن وارد ميشوند، بررسي ضريب بازگشت يا Bounce Rate ميتواند معيار مناسبي براي موفقيت شما باشد. افزايش تعداد بازديدكنندگان روزانه اگر با افزايش ضريب بازگشت نيز همراه باشد در درازمدت نتيجه مثبتي براي شما در پي نخواهد داشت.
ضريب بازگشت (Bounce Rate) زياد نشانگر عدم رضايت كاربران از محيط سايت است

تحليل ضريب بازگشت(Bounce Rate) سايت بعد از  طراحي سايت 

با توجه به حجم اطلاعاتي كه سيستم هاي آمارگير قوي در اختيار مديران سايت ها ميگذارند، عدم بررسي و تحليل دقيق آنها ميتواند موجب سردرگمي و اشتباه براي تصميم هاي آينده گردد. براي تحليل ضريب بازگشت سايت و تصميم گيري درست در مورد مناسب يا نامناسب بودن آن بايد بازديدكنندگان را براساس نحوه ورود به سايت دسته بندي كرده و هر يك را جداگانه تحليل كنيم.

 ارجاع دهنده هاي كم ارزش

سايت هايي كه به جمع آوري فله اي اطلاعات از اينترنت پرداخته و بدون نظارت بر محتوا آن را در اختيار كاربران قرار ميدهند به عنوان ارجاع دهنده هاي نامناسب شناخته ميشوند. افرادي كه از اين طريق به سايت شما وارد ميشوند خيلي سريع آن را ترك ميكنند، زيرا عموما انتظار ورود به سايت جديدي را نداشته اند و يا بدنبال مطلب ديگري بوده و به سايت شما راهنمايي شده اند. در ميان سايت هاي ايراني لينك پد ميتواند نمونه مناسبي باشد.
لينك مستقيم به سايت

اين گونه لينك ها معمولا با يك پيام مشوق همراه هستند مانند “پيشنهاد ميكنيم از اين سايت بازديد كنيد” يا “براي حمايت از ما از سايت زير ديدن كنيد” افرادي كه از اين طريق به سايت شما وارد ميشوند به هدف مشخص نيامده و انتظار زيادي از محتواي شما نخواهد داشت. اين افراد كمي اشتياق دارند ولي نبايد انتظار ضريب بازگشت مناسبي از آنها داشته باشيد.


 Bounce Rate ورودي از موتورهاي جستجو بعد از  طراحي سايت 

افرادي كه از طريق موتور جستجو و با عبارت مشخصي به سايت شما وارد ميشوند بطور حتم بدنبال موضوع خاصي بوده و به مطالب شما علاقه مند شده اند. اگر ضريب بازگشت براي اين افراد در سايت شما عدد بالايي باشد، يعني بيش از ۵۰٪ آنها بدون بازديد هيچ صفحه ديگر از سايت شما خارج شوند، شما با مشكلي اساسي مواجه هستيد و بايد در محيط و مطالب سايت خود بازنگري عميقي داشته باشيد. توجه به دو نكته زير بسيار مهم خواهد بود:

گاهي اوقات گوگل براي كلمات كليدي خاصي كه به زمينه كاري شما مربوط نيست و يا براي آن برنامه ريزي خاصي انجام نداده ايد جايگاه مناسبي در نتايج جستجوي خود به سايت شما ميدهد. اين عبارات و كلمات را به درستي شناسايي كرده و از جامعه آماري خود خارج كنيد.
بررسي ضريب بازگشت سايت با توجه به ورودي گوگل نيازمند يك آمارگير قوي و دقيق است، چيزي كه خود گوگل در قالب سرويس گوگل آناليتيكز ارائه كرده و متاسفانه براي ايران تحريم شده است. البته با استفاده از پروكسي هاي تغيير آي پي مي توانيد از اين سرويس استفاده نماييد. سرويس گوگل آناليتيكز اطلاعات جامعي را درباره ي سايتتان در اختيار شما قرار داده كه مي توانيد از آن براي تدوين استراتژي انتخاب كلمات كليدي و سئو خود استفاده كنيد.

كاربران ثابت سايت

افرادي كه مرتب به سايت شما سر ميزنند و مطالب آن را دنبال ميكنند كاربران ثابت يا مشتريان پروپا قرص شما هستند. از يك طرف شما انتظار بازديد از تعداد صفحات زيادي را از آنها داريد، ولي از طرف ديگر با توجه به مراجعه زياد ممكن است مطلب جديدي در سايت پيدا نكنند و بلافاصله آن را ترك كنند. بطور مثال افرادي كه با خبرنامه از ارائه مطالب جديد سايت آگاه ميشوند به سرعت از سايت شما بازديد ميكنند ولي احتمال آنكه به صفحات ديگر سايت نيز بروند كم است، زيرا همه مطالب را بروز مطالعه كرده اند.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۰۰:۱۱

در مقالات متعددي از سارين وب به اين نكته اشاره كرديم كه بعد از  طراحي سايت مهمترين عامل براي يك كسب وكار بعد از  طراحي سايت ، توجه به سئو و البته صفحه اول است . دراين مقاله به اهميت صفحه اول گوگل براي هر كسب وكاري مي پردازيم . در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

هر روز ميليون‌ها جستجو در موتورهاي جستجو توسط كاربران انجام مي‌گيرد كه بيش از ۷۰٪ آن در گوگل انجام مي‌گيرد. موتورهاي جستجوي ياهو و بينگ هركدام به ترتيب ۷.۰۷ و ۹.۲۶ درصد از اين بازار سهم دارند. در نتيجه حضور در صفحه اول گوگل از اهميت بالايي برخوردار است.
آمارها حاكي از آن است كه ۹۰ درصد كاربران تنها صفحه اول گوگل را مشاهده مي‌كنند و هيچ گاه به صفحات بعدي وارد نمي‌شوند. در واقع عدم

براي كسب موفقيت، حضور در صفحه اول گوگل و بطور خاص سه نتيجه اول آن ضروري است. بررسي آمارها توسط Optify نشان داده است كه 36.4 درصد از كاربران بر روي اولين پيشنهاد گوگل كليك مي‌كنند و اين مقدار براي رتبه دوم و سوم به 12.5 درصد و 9.5 درصد كاهش مي‌يابد. به عبارت ديگر سهم جذب بازديدكننده براي رتبه اول در صفحه اول گوگل به اندازه مجموع ورودي رتبه‌هاي دوم تا پنجم است.

چگونه بعد از طراحي سايت صفحه اول گوگل را تصاحب كنيم ؟

در آفريقا يك شير براي زنده ماندن مي‌داند كه هر روز بايد از كندترين آهو سريعتر بدود. دسترسي به اولين رتبه براي يك سايت جديد سخت و غيرممكن بنظر مي‌رسد ولي شما بايد در ابتدا هدف خود را حضور در صفحه اول گوگل قرار دهيد و پس از دستيابي به آن يك به يك رقبا را پشت سر بگذاريد تا به پيشنهاد اول گوگل تبديل شويد، همچون شيري كه هر روز براي زنده ماندن كندترين آهو را شكار مي‌كند.

يكي از عوامل تاثيرگذار بر ورود كاربران از صفحه اول گوگل به سايت شما توضيحات صفحه و نحوه نمايش آن در نتايج جستجوي صفحه اول گوگل است. شما با نوشتن توضيحات مناسب و مربوط به مطلب مي‌توانيد بازديدكننده بيشتري به سايت خود جذب كنيد. به اين طريق ممكن است شما در صفحه اول گوگل رتبه سوم را داشته باشيد ولي بازديدتان از رتبه دوم هم بيشتر باشد.

امروزه گوگل بعد از طراحي سايت اهميت زيادي براي فاكتورهاي كيفي در رتبه بندي سايت‌ها قائل مي‌شود. به طور كلي گوگل به دنبال ارائه بهترين تجربه كاربري (UX) به كاربرانش اس

هرچقدر سايتي كه در صفحه نتايج جستجوي گوگل ظاهر مي‌شود عنوان و توضيحات جذابي داشته باشد، نرخ كليك آن و در نهايت رتبه‌اش نيز در گوگل ارتقا خواهد يافت. براي اينكه بدانيد گوگل صفحه شما را به چه شكلي در نتايج نشان مي‌دهد مي‌توانيد از شبيه ساز ارائه شده توسط خود گوگل استفاده كنيد. (كليك كنيد richsnippets)


چطور در صفحه اول گوگل بعد از طراحي سايت بمانيم؟

پس از كسب جايگاه مناسب و حضور در صفحه اول گوگل كار شما تمام نميشود. شما بايد همچنان براي حفظ اين جايگاه تلاش كنيد. براي دست يابي به اين مهم فعاليت هاي زير ضروري است:

- چند وقت يك بار مطالب خود را به روز كنيد و اطلاعات تكميلي به كاربران ارائه دهيد.
- جايگاه مطلب را در صفحه اول گوگل بررسي كنيد و ميزان كليك كاربران را با اعداد ميانگين نمودار بالا مقايسه كنيد، اگر تعداد كليك ها پايين است عنوان و توضيحات را بازبيني كنيد.
- براي مطالب خود لينك سازي كنيد و در صفحات و سايت هاي مرتبط آن را معرفي كنيد.
- محتواي خود را در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك بگذاريد.
- نظرات كاربران را در مورد متن خود بپرسيد و به درستي پاسخ آنها را بدهيد.

به محض اينكه به صفحه اول گوگل ميرسيد رقابت اصلي شما آغاز ميشود. رقبا را يك به يك بررسي كنيد و تلاش كنيد كه جايگاه آنها را بگيريد.


تغييرات جديد در صفحه اول گوگل و تاثير آن بر سئو
به صورت مدام گوگل در حال افزودن امكانات جديد و ايجاد تغييراتي در نحوه نمايش نتايج جستجو است. هريك از اين تغييرات در صفحه اول گوگل ميتواند موجب افزايش يا كاهش بازديدكننده هاي شما شود. بطور مثال زمانيكه عبارتي در گوگل جستجو ميشود و باكس نمايش نقشه در كنار نتايج ظاهر ميشود به طور حتم درصدي از كاربران پاسخ خود را از طريق اين باكس دريافت ميكنند و ممكن است ديگر نيازي به انتخاب يكي از سايت هاي موجود در صفحه نباشند.

به تازگي گوگل تغييراتي در نحوه نمايش نتايج و تعداد كاراكترهاي توضيحات هر سايت ايجاد كرده است. قبلا براي هر نتيجه در گوگل حداكثر ۱۷۰ كاراكتر نمايش داده ميشد در حاليكه اين تعداد به ۳۲۰ كاراكتر افزايش يافته است. اين افزايش موجب شده كه صفحه اول گوگل طولاني تر شده و براي رسيدن به نتايج پايين تر نياز به اسكرول بيشتري باشد. اين اتفاق ميتواند تاثير منفي بر ميزان بازديدكننده رتبه هاي پايين تر داشته و در مقابل رتبه هاي ۱ تا ۴ را بيشتر در ديدرس كاربر قرار دهد.


هدف نهايي گوگل آن است كه پاسخ كاربران را در سريعترين زمان ممكن بدهد و شايد در نظر داشته باشد با تقويت الگوريتم هاي خود به نقطه اي برسد كه براي هر جستجو تنها ۵ نتيجه اصلي به كاربر نمايش دهد. در صورتيكه اين اتفاق اجرايي شود به طور حتم تغييراتي اساسي در سئو و استراتژي هاي آن ايجاد خواهد شد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۵۹:۴۲

در  طراحي سايت مجدد برخي از وبسايت ها اين نكته وجود دارد كه بايد بدانيم  طراحي سايت مجدد واجب تر است يا سئو سايت قديمي ؟ در اين مقاله قصد داريم تا به همين موضوع بپردازيم .در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

استراتژي و اصول  سئو  براي سايتهاي قديمي كه صفحات ايندكس شده زيادي در گوگل دارند كاملا متفاوت از مراحل سئو براي يك سايت نوپا و جديد است. با توجه به اين موضوع اگر شما صاحب سايتي هستيد كه از وضعيت سئو آن ناراضي هستيد، در قدم اول بين دوراهي سئو سايت فعلي و يا طراحي يك سايت جديد با رعايت اصول بهينه سازي قرار خواهيد گرفت.
با توجه به سن دامنه، اعتبار دامنه و داشتن بك لينك از سايتهاي ديگر، زمان لازم براي دستيابي به سئو مناسب براي سايتهاي قديمي تر تا حد زيادي كاهش مي يابد. زيرا براي سايت جديد نزديك به يك سال زمان جهت كسب بك لينك مناسب و افزايش اعتبار دامنه لازم است و بسياري از مشتريان تا اين حد صبر نخواهند داشت. همين امر موجب ميشود كه بعضي از متخصصين سايتهاي جديد را نپذيرند مانند Jim Boykin – We Build Pages

براي سئو سايت قديم يك شركت بايد آناليز و گزارش كاملي از وضعيت كنوني و نقاط ضعف و قوت آن مانند رتبه الكساي كنوني سايت، رنك گوگل، شبكه لينك دهي داخلي، نقشه سايت، نحوه آدرس دهي صفحات و… تهيه كنيد. تمامي صفحات بايد با دقت و وسواس خاصي بررسي شده و آنهايي كه تاثير مثبتي ندارند حذف شوند.

سئو يك سايت قديمي نيازمند ظرافت و دقت بالايي است

برخي از سايتها بخوبي طراحي و كدنويسي شده اند و با چند تغيير كوچك و تعيين استراتژي اصولي براي سئو پيشرفت چشمگيري خواهند داشت، ولي بعضي ديگر نيازمند تغييرات اساسي هستند كه ممكن است موجب حذف تمامي صفحات ايندكس شده توسط گوگل گردد. در بعضي موارد تعداد صفحات و مطالب سايت بقدري زياد است كه متخصص سئو شما تنها استراتژي خود را برروي مطالب جديد متمركز كرده و از سئو مطالب قديمي چشم پوشي ميكند.

مديريت و پشتيباني وبسايت در بسياري از شركتها و موسسات توسط شركت يا افراد ديگري انجام ميگيرد كه عموما از ارائه اطلاعات و همكاري با افراد جديد خودداري ميكنند، ارتباط ميان شما و متخصص سئو به تنهايي نميتواند راه گشاي بهبود وضعيت سايت باشد، در نتيجه تلاش كنيد تا شرايط مطلوب براي دسترسي و تسلط كامل متخصص بر مديريت سايت را مهيا كنيد و يا ارتباط مستقيم و دوستانه اي بين او و طراح سايت برقرار نماييد.
طراحي سايت جديد و سئو همزمان

در صورتيكه طراحي و بهينه سازي سايت هر دو به يك نفر سپرده شوند، رعايت اصول سئو به مراتب راحتتر خواهد بود ولي اين امر نيازمند توانايي يك شركت و يا فرد در هر دو زمينه است.

همزمان با طراحي سايت موارد لازم براي انجام سئو سايت در آن قرار داده ميشود و با انتشار هر مطلبي در سايت بهينه سازي آن نيز انجام ميگيرد، همچنين شما زمان لازم براي آزمون و خطا در استراتژي هاي مختلف و تاثير آنها بر بهينه سازي سايت خود را خواهيد داشت. در اين روش هزينه اي كه براي يك اشتباه يا ريسك ميپردازيد به مراتب كمتر است.

مديريت لينكهاي ورودي به سايت را در اختيار داشته و از كيفيت آنها اطمينان خواهيد داشت، زيرا هر لينك به سايت خود را با مشاوره متخصص سئو كسب خواهيد كرد. لينك سازي بين صفحات داخلي سايت و انتشار بروز مطالب در شبكه هاي اجتماعي همگي در گسترش مخاطبين شما و بهبود وضعيت كلي سئو تاثيرگذارند.

براي دريافت گزارش و پيگيري ميزان پيشرفت تنها به يك نفر مراجعه ميكنيد و كليه مسئوليتها بر عهده او خواهد بود از اينرو ارزيابي عملكرد متخصص سئو براي شما بسيار آسان ميشود.

در نظر داشته باشيد كه سئو سايت جديد نيازمند صرف زمان زيادي بوده و همكاري شما با متخصص ميتواند بر سرعت اين پروسه بيافزايد. قبل از تصميم گيري بين يكي از اين دو گزينه با چند كارشناس سئو مشورت كنيد و مزايا و معايب كار را متناسب با شرايط خود بسنجيد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۸:۳۶

با گسترش كسب وكار هاي اينترنتي و لزوم   طراحي سايت  براي هر كسب وكار ، مفاهيم جديدي نيز در كنار اينها به وجود آمده است . در ادامه همراه با   طراحي سايت باشيد.

در بازاريابي اينترنتي يك از مدل هاي جالب براي آگاهي از نقشه سفر مشتري در خريد اينترنتي، استفاده از مدل MOT Moments Of Truth يا لحظات حقيقي است. در اين مدل سعي مي شود نقاط تماس مشتري با برند در جاهاي مختلف شناسايي شود و با سرمايه گذاري بهتر در آن ها، فرآيند بازاريابي و فروش شركت آسان تر شود. حال ببينيم MOT چيست؟

لحظات حقيقي (MOT) چيست ؟ در بازاريابي اينترنتي بعد از   طراحي سايت 
در مدل هاي قديمي بازاريابي اين لحظات حقيقي خطي يا يكباره در نظر گرفته مي شد. در حاليكه امروزه با تحليل رفتار خريداران فروشگاه هاي اينترنتي مشخص شده است كه اين لحظات حقيقي لزوما خطي نبوده و ممكن است با ترتيب هاي مختلفي اتفاق بيافتد. در ادامه 4 لحظه حقيقي براي ترسيم نقشه سفر مشتري در خريد اينترنتي توضيح داده شده است.

لحظه حقيقي صفر ام (ZMOT) در خريد اينترنتي بعد از   طراحي سايت
اولين بار گوگل اصطلاح لحظه حقيقي صفرم (Zero Moment of Truth) را به كار برد. در نقشه سفر مشتري لحظه حقيقي صفرم به زماني گفته مي شود كه فرد براي خريد كالا يا خدمات خاصي احساس نياز كرده و شروع به جستجو و جمع آوري اطلاعات در مورد آن مي كند.

جمع آوري اطلاعات صرفا مختص به جستجوي اينترنتي نمي شود و فرد ممكن است از دوستان و آشنايان خود نيز سوال كند. نكته قابل توجه اين است كه جستجوي اينترنتي در تصميم گيري نهايي خريد فرد نقش بسيار مهمي دارد. طبق تحقيقات گوگل مردم به طور متوسط براي تصميم گيري خريد كالاي هاي مورد نياز خود حدودا از 10 منبع مختلف اطلاعات كسب مي كنند.

لحظه حقيقي صفرم در نقشه سفر مشتري دقيقا جايي است كه بازاريابي محتوايي كاربرد اصلي خود را نشان مي دهد. در اين مرحله افراد به دنبال اطلاعات هستند و نمي دانند كه شركت ها با توليد محتواي مفيد و سئو شده در حال بازاريابي بر روي آن ها هستند. شركت ها با ارائه اطلاعات مفيد در مشتريان بالقوه اعتماد ايجاد مي كنند و اگر در طراحي وب سايت خود اصول بازاريابي و تبليغات را به درستي رعايت كنند و از دعوت كننده ها (CTA) به طور مناسبي استفاده كرده باشند، نرخ تبديل سايت افزايش پيدا كرده و تعداد خريداران نهايي نيز بيشتر مي شود.

در لحظه حقيقي صفرم از نقشه سفر مشتري بايد براي بازاريابي محتوا در سايت فروشگاهي از موارد زير استفاده كرد:

توليد محتوا در قالب مقاله كه حاوي سوالات بالقوه مشتريان باشد
توليد محتوا براي شبكه هاي اجتماعي مانند: عكس نوشته، ويديو، تصاوير گرافيكي و …
اشتراك گذاري ويديوهاي آموزشي در خصوص نحوه استفاده از محصول در آپارات، يوتيوب و …
ارائه يك كتاب الكترونيكي (ايبوك) كم حجم براي معرفي محصول و …
نقشه سفر مشتري در خريد اينترنتي
لحظه حقيقي اول (FMOT) در خريد اينترنتي
لحظه حقيقي اول (First Moment of Truth) در نقشه سفر مشتري زماني است كه فرد محصول يا خدمات مورد نظر خود را پيدا كرده و مي خواهد اقدام به خريد كند. در اين مرحله فرد هنوز تصميم نهايي به خريد اينترنتي نگرفته و به همين دليل ارائه اطلاعات تكميلي زير در صفحه معرفي محصول مي تواند بسيار مفيد باشد:

قيمت و درصد تخفيف محصول
نحوه ارسال محصول (پست پيشتاز، پست سفارشي و …)
تعداد نظرات و ميزان امتياز كاربران به محصول
زمان تحويل محصول
دارا بودن گارانتي يا ضمانت تعويض و …
همچنين ارزش كيفيت تجربه كاربري (UX) در طراحي وب سايت در اين مرحله مشخص مي شود. اينكه فرد در هنگام بازديد از سايت حس خوبي بدست آورد و بتواند فعاليت هاي مورد نيازش در سايت را به آساني و بدون مشكل انجام دهد، روي هم رفته بر تصميم خريد اينترنتي او تاثير بسيار زيادي دارد.

بازاريابي در شبكه هاي اجتماعي و حضوري موثر در اين رسانه ها و ارائه اطلاعات مفيد مانند: شماره تلفن هاي شركت، نحوه سفارش محصولات، پاسخگويي به سوالات و ابهامات مشتريان و … همگي در ايجاد اعتماد و ترغيب مشتريان بالقوه به خريد موثر است.

لحظه حقيقي دوم (SMOT) در خريد اينترنتي بعد از   طراحي سايت
لحظه حقيقي دوم (Second Moment of Truth) در نقشه سفر مشتري زماني است كه فرد از سايت خريد اينترنتي كرده و با رسيدن محصول به دستش از آن استفاده مي كند. اگر تجربه اي كه فرد با استفاده از محصول بدست مي آورد با آن چيزي كه در سايت وعده داده شده بود همخواني داشته باشد، ارتباط بهتري با برند پيدا مي كند. همچنين تجربيات خود از محصول را در سايتي كه از آن خريد كرده به صورت نظر و امتياز به اشتراك گذاشته و يا در شبكه هاي اجتماعي خود شيير مي كند.

يكي از مشكلات اصلي برندها در اين مرحله عدم انجام بازاريابي محتوا پس از خريد است. يعني محتوايي توليد نمي كنند كه حاوي نحوه استفاده از محصول، نحوه تعمير محصول و … باشد يا در شبكه هاي اجتماعي به سوالات خريداران در خصوص ويژگي هاي خاص محصول پاسخ درستي نمي دهند. در صورتي كه اگر اين كارها به درستي انجام شود خريدار به طرفدار برند تبديل شده و علاوه بر اينكه دوباره از سايت خريد اينترنتي مي كند، بلكه آن را به دوستان و آشنايان خود نيز معرفي خواهد كرد.

لحظه حقيقي سوم (TMOT) در خريد اينترنتي بعد از   طراحي سايت
لحظه حقيقي سوم (Third Moment of Truth) در نقشه سفر مشتري نيز بعد از خريد اينترنتي اتفاق مي افتد. در اين مرحله فرد كاملا با برند به تعامل مي پردازد و شبكه هاي اجتماعي آن را دنبال كرده و با ساير مشتريان تبادل نظر مي كند و يا در خبرنامه ايميلي سايت عضو مي شود تا از اخبار سايت و تخفيفاتي كه به مناسب هاي مختلف بر روي محصولات اعمال مي شود آگاه گردد. در اين مرحله بايد تلاش نمود با حضور موثر در شبكه هاي اجتماعي و ايميل ماركتينگ افراد را دوباره به سايت بازگرداند و ارتباط با آن ها را حفظ نمود.

 منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۸:۱۶

بعد از  طراحي سايت مهم ترين مشكلي كه براي هر وبسايت پيش مي آيد ترك كاربران سايت است . اما اين مشكل قابل حل است . در ادامه با  طراحي سايت همراه باشيد.

 طراحي سايت شما قديمي است و نياز به بازطراحي داريد

اين يك حقيقت تلخ است كه همه كاربران به ظاهر سايت شما توجه ميكنند. بعنوان مثال ميتوان از روي جلد يك كتاب حدودا تشخيص داد كه چه سالي منتشر شده و چقدر كهنه است. همين ديد نسبت به وبسايت نيز وجود دارد. تحقيقات آماري نشان ميدهد كه نزديك به ۹۴ درصد كاربران به سايت هايي با طراحي قديمي و كاربري سخت اعتماد نميكنند و ممكن است به سرعت سايت شما را ترك كنند. متاسفانه اين دست طراحي ها در سايت هاي دولتي و پرتال هاي كاربردي بسيار به چشم ميخورد و كاربران مجبور به استفاده از اين فضاها ميشوند.

پيشنهاد ميشود هر دو سال يك بار طراحي سايت خود را بازبيني كرده و صفحات را با تكنولوژي ها و متدهاي روز طراحي سايت بازنويسي كنيد.
نميتوان يك ادبيات مشخص براي همه سايت هاي اينترنتي تعيين كرد بلكه بايد براساس مخاطبين سايت و نوع محصولات يا خدمات عرض شده ادبيات خود را مشخص كنيد. بعنوان مثال اگر مخاطبين شما در گروه سني جوان هستند استفاده از كلمات دشوار و مفاهيم سنگين نميتواند جذاب باشد و در مقابل براي سايت هايي در زمينه اقتصاد و سياست نميتوان از كلمات و عبارات روزمره استفاده نمود.

همخواني نداشتن ادبيات شما با سليقه مخاطب ميتواند موجب بي اعتمادي يا سرخوردگي در مخاطب شود، اين تناقض يكي از مهمترين دلايل ترك سايت شما توسط كاربران است.

استفاده از تكنولوژي هاي قديمي در  طراحي سايت 
مدت هاست كه استفاده از Flash Player در طراحي وب سايت منسوخ شده است، در حاليكه تا همين چند سال پيش بعنوان يكي از تكنولوژي هاي پرطرفدار طراحي سايت محسوب ميشد. اما هنوز سايت هايي وجود دارند كه بخش هايي از محتوا يا المان هاي آنها با استفاده از فلش در سايت نمايش داده ميشوند. اين تكنولوژي هم اكنون در بسياري مرورگرها غيرفعال شده و براي استفاده از آن نياز به اجازه مستقيم كاربر است. همچنين حجم صفحاتي از اين دست بسيار بالا بوده و زمان بسياري براي نمايش محتوا به كاربر نياز دارند.

استفاده از فلش در  طراحي سايت 
اگر پلن درآمدزايي شما براساس تبليغات طرح ريزي شده است نميتوانيد به طور كلي آنها را حذف كنيد ولي دليلي وجود ندارد كه حضور تبليغات موجب آزار بازديدكنندگان سايت شود. افرادي كه براي تبليغ در سايت شما هزينه ميكنند انتظار دارند كاربران سايت شما را به سايت يا محصول خود جذب كنند ولي استفاده بيش از حد از تبليغات در صفحه موجب ميشود اولا كاربر به هيچ يك از آنها توجه نكرده و ثانيا به سرعت سايت شما را ترك كند. تصوير زير يك نمونه نادرست از تبليغات در سايت است. تقريبا هرچيزي كه در اين صفحه براي كاربر قابل مشاهده است نوعي از تبليغات بوده و ارتباطي با محتواي صفحه ندارد.

استفاده از تبليغات آزار دهنده در  طراحي سايت 
براي تاثيرگذاري تبليغات بايد از ايده هاي نو و ارتباط معنايي استفاده كنيد. بعنوان مثال تبليغ خميردندان در يك سايت كه مطالب آن در حوزه سلامت دهان و دندان هستند ميتواند بسيار تاثيرگذار باشد ولي همين تبليغ در يك سايت ورزشي جذابيت زيادي نخواهد داشت. تلاش كنيد تبليغاتي را در سايت خود نمايش دهيد كه از نظر موضوعي به سايت شما مرتبط باشند و كيفيت محصول و ارايه آن بالا باشد.

همچنين بسياري از كاربران از طريق تلفنن همراه خود وارد سايت ها ميشوند و عموما با سرعت پايين يا حجم محدود وارد سايت شما ميشوند. زمانيكه متوجه شوند به دليل وجود ويديو يا آهنگ صفحه شما سنگين است ممكن است ترجيح دهند محتواي مورد نظر خود را در صفحه اي ديگر جستجو كنند و اين يعني شكست در طراحي سايت. اين مورد در طراحي فروشگاه اينترنتي اهميت بيشتري نيز خواهد داشت زيرا در اين فضا كاربران به سختي اعتماد ميكنند و با هر بهانه اي از خريد منصرف ميشوند.

ساختار منوي سايت و نحوه دسترسي مناسب نيست
احتمالا براي خود شما هم اتفاق افتاده است كه وارد يك سايت ميشويد و به دنبال اطلاعات خاصي در آن هستيد ولي نميتوانيد مسير مناسب براي دسترسي به آن را پيدا كنيد. در اين شرايط احتمالا فكر ميكنيد طراح اين سايت هيچ تفكر و تجربه اي در ساخت آن نداشته است.

تلاش كنيد گزينه هاي موجود در منوي سايت كاملا شفاف و قابل فهم بيان شده باشند و از عباراتي بهره بگيريد كه در تجارت شما و در ميان كاربران رايج است. استفاده صحيح از ابزارهاي جستجو در كنار منو ميتواند شانس دستيبابي كاربران به محتوا را افزايش دهد.

سرعت سايت شما پايين است
يكي از فاكتورهاي تاثيرگذار بر سئو سايت سرعت بارگزاري صفحات است ولي اين فاكتور بر تجربه كاربري نيز تاثير بسياري دارد. اگر زمان لود شدن صفحه طولاني باشد كاربران براي دريافت اطلاعات مورد نظر خود به سايت يا صفحه ديگري مراجعه خواهند كرد. تحقيقات نشان ميدهد كه ۴۷ درصد كاربران انتظار دارند صفحه در كمتر از ۲ ثانيه به صورت كامل در دسترس باشد و هر ثانيه تاخير در لود صفحه تقريبا ۱۶ درصد بر نرخ خروج كاربران تاثير خواهد داشت. همچنين بسيار مشاهده ميشود كه با انتخاب هاست يا سرور ارزان و ضعيف سايت شما در ساعاتي از روز از دسترس خارج ميشود و كاربر با صفحات ۴۰۴ يا خطاي ۵۰۰ مواجه ميشود.

ايرادات سرور در  طراحي سايت 
براي افزايش سرعت سايت تكنيك هاي مختلفي وجود دارد كه در مقاله افزايش سرعت سايت به آن اشاره شده و براي بررسي اين فاكتور در سايت شما نيز ابزار page insights از طرف گوگل معرفي شده است.

 منبع: طراحي سايت

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ]