تور کویر مرنجاب
مبلمان اداری کلاسیک
مبلمان اداری
برچسب دیواری
ساعت دیواری
فروش جوجه شتر مرغ
فروش جوجه مرغ بومی
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
طراحي سايت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۴:۰۵

دانشگاه ها و مراكز آموزشي از جمله مكان هايي هستند كه در دنياي امروز به  طراحي سايت نياز دارند . اين مراكز براي سازماندهي هرچه بيشتر دانشجويان خود نياز دارند تا  طراحي سايت مرتبط با خود را داشته باشند . در ادامه همراه باشيد تا اين موضوع را بيشتر بررسي كنيم .

در اين مقاله قصد داريم تا روند درست يك  طراحي سايت موفق دانشگاهي را براي شما بازگو كنيم . 

هرصفحه در  طراحي سايت دانشگاهي بايد لوگو دانشگاه باش
لوگو و نام دانشگاه بايد به خوبي در تمامي بخش هاي سايت، قابل رؤيت باشد. دقت داشته باشيد كه تعداد زيادي از بازديدكنندگان سايت دانشگاه شما، به طور مستقيم وارد صفحه ي اصلي سايت نمي شوند.

پس لازم است تمامي صفحات سايت، اطلاعات كافي در رابطه با دانشگاه را به بازديدكننده منتقل كنند. ممكن است دانشجوي اقتصاد يك دانشگاه، به خوبي با سايت دانشكده ي خود آشنايي داشته باشد، اما لزوما اين مساله، براي همه صدق نمي كند. با انجام اين كار خواهيد توانست تا اعتبار بيشتري به برند دانشگاهي خود ببخشيد.

در  طراحي سايت دانشگاهي به تصاوير اهميت دهيد
يكي از مواردي كه اعتبار زيادي به سايت دانشگاهي شما مي بخشد، عكس هايي است كه در آن استفاده مي كنيد. هر عكس بايد به تنهايي، پيامي داشته باشد و بتواند در كنار ساير عكس هاي سايت، ارزش هاي اصلي دانشگاه را به كاربران منتقل نمايد. سعي كنيد از عكس هاي عمومي كمتر استفاده كرده و از تصاوير اختصاصي بيشتري بهره ببريد، تا حس اصيل بودن مطالب سايت به كاربران منتقل شود.

صفحه درباره مارا قدرتمند پر كنيد

صفحه "درباره ما" يكي از مهم ترين صفحات سايت دانشگاهي است كه نقش اساسي در آشنايي افرادي دارد كه قصد دارند راجع به دانشگاه شما اطلاعاتي كسب نمايند. بيشتر سايت هاي دانشگاهي در تنظيم اين صفحه دچار اشتباه شده و آن را با اطلاعات كسل كننده و بدون هدف پر مي كنند.

سعي كنيد يك بخش "خلاصه" در صفحه "درباره ما" ايجاد كنيد و اطلاعات و ارقام مهم در رابطه با دانشگاه را به صورت كوتاه بيان نماييد. براي تاثيرگزاري بيشتر، مي توانيد يك ويديو ي كوتاه را در رابطه با دانشگاه، در اين صفحه قرار دهيد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۳:۳۰

در طراحي سايت مهم ترين اصلي كه بايد در نظر داشته باشيم، استفاده از طيف رنگ هاست. قدرت رنگ در جذب يا دفع كاربر بسيار موثراست. پس هر طراح سايت در  طراحي سايت بايد به اين نكته توجه ويژه اي بكند . 

در حقيقت بايد بتوانيم پيام مورد نظر وب سايت خود را با استفاده از رنگ ها به مخاطبين خود ارسال كنيم. مثلا  استفاده از رنگ هاي صورتي و قهوه اي در يك سايت مواد غذايي مي تواند

براي كاربران اشتهاآور باشد و يا رنگ هاي سبز و آبي در سايت هاي پزشكي براي كاربرانش آرامش بخش خواهد بود. به طور كلي رنگ ها به دو دسته رنگهاي گرم و سرد تقسيم مي شوند. رنگ هاي گرم شامل : قرمز، نارنجي و زرد و رنگ هاي سرد شامل : آبي، سبز و بنفش مي باشند.

در  طراحي سايت  ميتوان از هارموني رنگ ها در كنار هم الهام گرفت. هماهنگي رنگ ها در كنار هم  حس خوبي به كاربران انتقال مي دهد و بازديدكنندگان  نظم و تعادل را در سايت شما احساس خواهندكرد. با كمك دايره رنگ ميتوان اين هارموني و رنگ هاي مكمل و متمم را شناخت.

در  طراحي سايت دايره رنگ، رنگ آبي و رنگ هاي مجاور آن تداعي كننده باران ،آب روان و دريا بوده و در كنار هم احساس سرما را به انسان منتقل مي كنند. رنگ قرمز و رنگ هاي مجاور نيز يادآور خورشيد بوده حس گرما را تداعي مي كنند. دقيقا به همين دليل است كه توليد كنندگان كرم هاي ضد آفتاب از رنگ هاي گرم براي تبليعات خود استفاده مي كنند.

به طور كلي رنگ ها به دو دسته رنگهاي گرم و سرد تقسيم مي شوند. رنگ هاي گرم شامل : قرمز، نارنجي و زرد و رنگ هاي سرد شامل : آبي، سبز و بنفش مي باشند. در طراحي يك سايت ميتوان از هارموني رنگ ها در كنار هم الهام گرفت. هماهنگي رنگ ها در كنار هم  حس خوبي به كاربران انتقال مي دهد و بازديدكنندگان  نظم و تعادل را در سايت شما احساس خواهندكرد. با كمك دايره رنگ ميتوان اين هارموني و رنگ هاي مكمل و متمم را شناخت.

اما رنگ ها به تنهايي نيز تداعي كننده و ياآور مفاهيم خاصي هستند. در زير مفهوم و پيام هر رنگ آورده شده است:

سفيد: تداعي كننده صداقت و پاكيزگي ست و بهترين رنگ براي پس زمينه وب سايت مي باشد. در تجارت سفيد رنگي انرژي بخش است.

سياه :رنگي است كه به ظرافت و قدرت، فريبندگي، مهارت و باستان اشاره دارد. رنگ سياه به عنوان متن روي يك پس زمينه روشن بسيار ايده آل است. اما اگر به عنوان رنگ پس زمينه استفاده شود چشم را خسته مي كند .

قرمز :پيام اين رنگ توانايي، هيجان، سرعت و خطر است و توجه بيننده را به سمت خود جلب مي كند. در تجارت بمعني وام و بدهي مي باشد.

 صورتي :تداعي كننده ملايمت، شيريني، ظرافت و زنانگي، خوب بودن، بي گناهي است.

آبي :القا كننده امنيت، اعتماد و مسيوليت پذيريست و در مخاطب خود حس سرما، باران، ايمان، وفاداري و وابستگي را بوجود مي آورد. در تجارت معناي ضمانت مالي ميدهد.

سبز :احساس تندرستي، بركت، آزادي، شفا و خونسردي را القا مي كند. سبز رنگي است كه به راحتي  ديده مي شود. در تجارت نماد مقام و ثروت است.

قهوه اي :حس تاثير گذاري داشته و متانت، توانگري مالي را يادآوري مي كند . قهوه اي در طبيعت بسيار فراوان است.

خاكستري :رنگي خنثي است كه صميميت زياد، اعتبار و نفوذ و عملي بودن را القا مي كند و با رنگ هاي ديگر به خوبي تركيب مي شود. خاكستري در تجارت به معناي سنت گرايي است.

بنفش :نوعي وقار و معنويت دارد. حس شاهانه بودن و عيش و نعمت، دارايي، اعتبار و نفوذ بوجود مي آورد. در تجارت رنگ بنفش، بزرگنمايي مي كند و به نوعي از سبك هاي هنرمندانه طرفداري مي كند.

نارنجي :پر از حس زندگي و شوخي طبعي است. لذت و خوشگذراني، تعادل گرمايي، تشويق كردن، چالاكي و نيرو را به مخاطب خود القا مي كند و نشان تحمل و بلند همتي است.

زرد :هم رنگ نور خورشيد است و حس گرمي، خوشي، نامرد، ترسويي و حسادت را تداعي مي كند. اين رنگ باعث افزايش تمركز شده و سوخت و ساز را افزابش مي دهد. زرد سخت ترين رنگ براي چشم است . در تجارت درخواست از نوع روشنفكرانه است و براي تاكيد نيز مناسب است . 

طلايي :نشانگر ارزشمند بودن،گران بودن و پرستيژ است.

نقره اي :حس سرما ، علمي بودن و اعتبار و پرستيژ را القا مي كند. رنگي سرد است كه با هارموني خوبي با رنگ هاي ديگر دارد.در نهايت شما بايد بتوانيد با توجه به محتوي و عملكرد سايت و بر اساس پيامي كه هر رنگ بر مخاطب خود دارد سايت مورد نظرتان را طراحي و رنگ بندي كنيد.

اگرچه رنگ ها در فرهنگ هاي مختلف معنا و مفهوم متفاوتي دارند اما تاثير آنها در 90 ثانيه اول بر كاربران يكسان است و تاثير مستقيمي بر روي فروش در سايت هاي فروشگاهي دارند.

منبع:طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۳:۲۵

طراحي سايت يك هنر براي طراحان سايت به حساب مي آيد ، اما يك طراح سايت بايد مهارت هاي ديگري را نيز بلد باشد . در اين مقاله قصد داريم تا شما را با مهارت هايي كه يك طراح سايت بعد از مهارت هاي  طراحي سايت  بايد بلد باشد آشنا كنيم . در ادامه همراه باشيد . 

1 - تمام مراحل  طراحي سايت را ياد بگيريد

به كلمه ي “تمام” كه در بالا اشاره كرديم توجه كنيد، طراحي وب ممكن است گاهي با طراحي گرافيك اشتباه شود و همين باعث ميشود طراحان وب محدوده ي خود را خيلي كوچك تر در نظر بگيرند، به همين دليل نياز است كه اگر ميخواهيد يك طراح وب كاملا حرفه اي شويد تا حدي با قواعد و هنرهاي طراحي گرافيك در دنياي ديجيتال آشنايي پيدا كنيد، براي مثال با موارد زير بايد به صورت كامل آشنايي پيدا كنيد :

 • رنگ : رنگ به عنوان قلب طراحي وب شناخته ميشود، زيرا از طريق رنگ است كه ميتوانيد به طرح خود زيبايي ببخشيد و بر روي مخاطبانتان تاثير بگذاريد، همچنين رنگ ها بر روي سلامت روان نيز تاثير دارند و از طريق رنگ مناسب است كه ميتوانيد يك تجربه كاربري خوب به كاربري كه ميخواهد از سايت شما بازديد كند ببخشيد.
 • جريان : جريان به معني جنش هاي بصري چشم يك كاربر در جريان يك وبسايت است، جريان ميتواند شامل مفاهيمي چون عمق، رنگ، سلسله مراتب، اشكال و خطوط باشد.
 • تعادل و تناسب : تعادل و تناسب به دو نسبت متقارن و نامتقارن تقسيم ميشوند، اين نسبت به طور معمول براساس عناصر مهم در صفحه است و همچنين باعث ميشود جريان اطلاعات كه در بالا به آن اشاره كرديم بهتر شود.
 • فضاي خالي : ايجاد فضاي خالي بسيار مهم است، فضاي خالي در اينجا به معني فاصله ي بين دو المنت در صفحه است، وبسايت هايي كه تجربه ي كاربري خوبي دارند از فضاي خالي مناسبي بهره ميبرند، اين كار هنر ايجاد تعادل است، فضاي خالي بايد به صورتي باشد كه علاوه بر اينكه عناصر داراي خوانايي بالا هستند از همديگر فاصله ي مناسبي داشته باشند، كل صفحه را با المنت هاي تودرتو پر نكنيد.

۲ – HTML را در  طراحي سايت مانند اسمتان حفظ باشيد !

براي اينكه يك طراح وب آماتور باشيد بايد حداقل كمي HTML بلد باشيد، در طراحي وب شما نياز به تفكر زياد در رابطه با الگوريتم هاي متفاوت و رسيدن به بهترين راه حل هنگام مواجه شدن با مسئله هاي سخت نداريد، تنها لازم است به كد نويسي HTML خود سرعت ببخشيد تا بتوانيد در كار خود حرفه اي شويد، سعي كنيد يك قاعده براي كدنويسي HTML خود به وجود بياوريد و هميشه از آن قاعده استفاده كنيد.
HTML يك زبان نشانه گذاري پايه براي تمام صفحات وب است بنابراين تمام طراحان وب بايد حداقل HTML را بلد باشند، اگر شما HTML را بلد باشيد آنگاه ميتوانيد صفحه اي طراحي كنيد كه راحت تر قابل كدنويسي باشد، همچنين ميتوانيد طرحي كه در فتوشاپ زده ايد را به راحتي به يك وبسايت تبديل كنيد و يك demo به مخاطبانتان نشان دهيد، همچنين يك ويژگي مثبت داريد نسبت به طراحان وب ديگري كه هيچ چيز از HTML نمي دانند، همچنين پيش تر در مجيدآنلاين۲۰ قطعه كد مهم و حياتي HTML5 را بررسي كرديم كه ميتوانيد براي شما مفيد باشد.

۳ – خود را وقف يادگيري مادام العمر كنيد !

هنگامي كه ميخواهيد يك طراح وب شويد يادتان باشد كه هميشه ميتوانيد بهتر شويد، هميشه ميتوانيد چيزهاي جديدي ياد بگيريد و از طريق آن كاربرانتان را شگفت زده كنيد، با افزايش مهارت و خلاقيت خود ميتوانيد طرح هاي بهتري ايجاد كنيد، يكي از دلايلي كه بايد هميشه زماني از روزتان را وقف يادگيري كنيد اين است كه هميشه ترند هاي جديد طراحي وارد جهان ميشوند و شما بايد به آنها تسلط داشته باشيد، به ترندهايي كه در چندسال اخير به وجود آمدند دقت كنيد : طراحي parallax ، طراحي flat ، طراحي Material و … در طراحي هميشه بايد ياد بگيريد، هنگامي كه يادگيري را متوقف كنيد به مرگ طرح هاي خود ميرسيد.

۴ – مهارت هاي كسب و كاري خود را بالا ببريد !

خيلي از طراحان وب فريلنسر هستند بنابراين لازم است كه براي مكالمه با مشتريان خود مهارت بالايي در بيزينس داشته باشيد، شما صاحب كسب و كار خودتان هستيد و محصولي كه خودتان توليد ميكنيد را بايد بفروشيد، پيدا كردن مشتري، متقاعد كردن مشتري و تمام كارهايي كه بايد انجام دهيد تنها به عهده ي خودتان ميباشد. همچنين با دانستن مهارت هاي كسب و كار ميتوانيد درآمد خود را به طرز چشم گيري افزايش دهيد.

۵ – شنونده ي خوبي باشيد !

زماني كه با مشتريان خود صحبت ميكنيد آنها شروع ميكنند به گفتن اينكه به چه چيزهايي در وبسايت خود نياز دارند، همانقدر كه در طراحي وب حرفه اي هستيد بايد در گوش دادن حرفه اي باشيد و دقيقا درك كنيد كه مخاطب شما به چه چيزهايي در وبسايتش نياز دارد، اگر مهارت هاي شنيداري خود را بالا نبريد هرگز به يك طراح وب حرفه اي تبديل نميشويد، يا حتي اصلا نخواهيد به حرف هيچكس گوش بدهيد، اگر مشتري شما چيزي ميگويد كه كاملا غيرمنطقي و غيرمعقول است، بجاي اينكه عصباني بشويد و به مشتري بگوييد ” شما چيزي از طراحي نميدانيد پس اظهار نظر نكنيد” سعي كنيد درك كنيد كه مشتري به چه چيزي نياز دارد و سپس چند راه جايگزين به او معرفي كنيد و بگوييد “براساس تجربه ي چند ساله ي من اين راه ميتواند بهتر باشد” .

۶ – به اوج  طراحي سايت برسيد !

در هر شغل و رشته اي رسيدن به نهايت مهارت بايد هدف اصلي شما باشد، اين كار يك شبه و حتي در طي يك يا دو سال به دست نمي آيد، اما به مرور و با تقويت مهارت هاي خود به آن دست پيدا ميكنيد، بايد نسبت به هنر و صنعت خود شور و شوق داشته باشيد. به يادگيري خود سرعت ببخشيد. اين اصل در طراحي وب نيز برقرار است، فرارتر از انجام كاري كه به عهده داريد، سعي كنيد به آن كار عشق بورزيد، تنها از اين طريق است كه ميتوانيد به يك استاد در كار خود تبديل شويد و به اوج برسيد.

منبع:طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۳:۰۵

اگر طراح سايت هستيد و طراحي سايت انجام ميدهيد ، قطعا به دنياي آزاد كاري علاقه داريد و ميخواهيد براي خودتا كار كنيد . اما نميدانيد چه مهارت هايي برا موفقيت در اين دنياي آزادكاري بعد از طراحي سايت نياز داريد  ؟پس حتما اين مقاله را بخوانيد . 
مهارت هايي كه به عنوان يك فريلنسر بايد بدانيم :

بازاريابي: براي پيدا كردن كار نياز به استفاده از مهارت‌هاي بازاريابي داريد.
مهارت‌هاي ارتباطي قدرتمند: اگر مشتريان خود را راضي نگه نداريد، آنها را از دست مي‌دهيد.
تنظيم قرارداد: مواردي از قبيل زمان انجام كار، نحوه‌ي تحويل، هزينه، نحوه‌ي تسويه، نحوه رفع مشكلات و پشتيباني را با مشتري طي كنيد.
حسابداري: بايد موارد و مشكلات حساب‌داري كسب‌وكار خود را خوب بدانيد.
مديريت زمان: شما يك رييس واقعي نداريد؛ در واقع خودتان رييس خودتان هستيد.
توانايي توسعه‌ي خود: هر روز بايد به فكر رشد و توسعه‌ي خود باشيد.
با داشتن تمامي اين ويژگي‌ها مي‌توانيد خيلي راحت سفارش‌ مشتري را تكميل كرده و دستمزد خود را دريافت كنيد. در غير اينصورت استرس زياد كار به شما اجازه نخواهد داد تا از شرايط راحت فريلنسري لذت ببريد.

آزادكاري در شغل طراحي سايت در مقايسه با شرايط استخدامي؛ تفاوت در چيست؟
تفاوت اصلي براي توسعه‌دهندگان آزاد كار اين است كه رييس ندارند. اين يعني مي‌توانيد در هر ساعتي از شب و روز كار خود را انجام بدهيد و شكايت كسي را نشنويد. اين ويژگي زمانيكه در انجام كار خود متعهد باشيد، بسيار خوشايند خواهد بود. اما اگر وقت خود را صرف كارهاي متفرقه كرده و سفارش مشتري را به تعويق بيندازيد، نمي‌توانيد در مهلت تعيين شده پروژه را تحويل دهيد. در اينصورت مشتري از شما ناراضي شده و به تدريج در آمد خود را از دست خواهيد داد
بازار يابي
بازاريابي براي يك توسعه‌دهنده آزادكار تنها در كمپين‌هاي تبليغاتي و يا حضور در شبكه‌هاي اجتماعي خلاصه نمي‌شود. براي رسيدن به اين مفهوم بايد موارد زير را رعايت كنيد.
براي خودتان يك وبلاگ بسازيد و در تمامي شبكه‌هاي اجتماعي كه امكان ديده‌ شدن‌تان وجود دارد، فعاليت حرفه اي داشته باشيد.
مشتريان خاص را شناسايي كنيد و به آنها نزديك شويد.
حضور در رويدادهاي شبكه‌اي و ملاقات با مشتريان خاص يا همكاران الزامي مي‌باشد. از سايت meetup.com براي شناسايي گروه‌ها و كنفرانس‌هايي كه در منطقه‌ي شما برگزار مي‌شود، استفاده كنيد.
اگر اعتماد به نفس خوبي داريد، مي‌توانيد در رويدادهاي مختلف سخنراني كنيد.
پيگير مشتريان قبلي خود باشيد. احتمال اينكه سفارش ديگري را از آن‌ها دريافت كنيد، بيشتر است.

 مهارت‌هاي ارتباطي قدرتمند
تبليغات دهان به دهان يكي از موثرترين و آسان‌ترين راه‌هاي تبليغاتي براي افراد است. كار خود را به گونه‌اي انجام دهيد كه مشتريان از شما تعريف كنند. روابط خود را با مشتريان و برنامه‌نويسان ديگر بهبود دهيد. رفتار حرفه‌اي شما در قبال اين افراد، تاثير مثبتي روي پيشرفت كاري شما خواهد داشت.
با مشتريان مثبت و دوستانه رفتار كنيد. راه‌حل هاي آسان و كم هزينه را پيش پاي‌شان قرار دهيد.
با مشتريان خود ارتباط منظمي داشته باشيد. مثلا مي‌توانيد بهانه‌اي براي تماس كاري با آنها پيدا كنيد تا فراموش‌تان نكنند.
مشتريان اغلب ايده‌هاي احمقانه‌اي به شما خواهند داد. با اين حال بايد به شيوه‌اي صحيح متقاعدشان كنيد.
با افراد ديگري كه در زمينه‌ي كاري شما فعاليت مي‌كنند، جلسه بگذاريد. اين شبكه‌سازي‌ها براي توسعه‌ي كار شما بسيار موثر است.

فضاي كاري اشتراكي مي‌تواند يك محل عالي براي تشكيل روابط جديد باشد.

تنظيم قرارداد
يكي از رايج ترين اشتباهاتي كه برنامه نويسان فريلنسر انجام مي‌دهند، در مورد هزينه‌ي انجام پروژه و زمان ارائه‌ي ان است. براي گذر از اين مسائل بايد موارد زير را به خوبي رعايت كنيد:
هزينه هاي خود را واقع بينانه تنظيم كنيد.
هرگز كاري را بدون قرار داد قبول نكنيد. از هزينه‌اي كه قرار است براي انجام پروژه پرداخت شود، اطمينان حاصل كنيد.
قبل از شروع كار بيعانه دريافت كنيد. مبلغي مابين ۲۵٪ و ۵۰٪ هزينه‌ي نهايي براي اين مرحله كافي است.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۷:۳۵

در مقاله قبلي به تاثير تلگرام و راهكارهاي موفيت در ديجيتال ماركتينگ اين شبكه اجتماعي بعد از طراحي سايت  پرداختيم . قسمت دوم اين مقاله را با هم ميخوانيم . در ادامه همراه باشيد . 

در ادامه با هم بررسي ميكنيم كه چه كار هايي را در تلگرام نبايد انجام بدهيم ؟! راه هاي زير را بعد از  طراحي سايت بايد انجام ندهيم . 

۱- بمباران: عدم ارسال چندين پيام در يك زمان
۲- تنفس: عدم ارسال پيام در بازه هاي زماني كوتاه
۳- مزاحمت: عدم ارسال پيام بين ساعت ۱۱ شب تا ۷ صبح (بجز موارد خاص)
۴- تصوير بدون توضيح: عدم ارسال تصاوير بدون متن حاشيه (Photo Caption)
۵- تصوير با لينك: عدم ارسال تصاوير با متن حاشيه (Photo Caption) اي كه با لينك شروع مي شود.
۶- متن با لينك: عدم ارسال نوشته هايي كه با يك لينك شروع مي شوند.
۷- متن طولاني: عدم ارسال متن هاي طولاني و بيشتر از ۲۵۰ كاراكتر

توضيح: بسياري از كاربران پيام را ابتدا در Notification Center گوشي مي بينند و در صورت جذابيت روي آن كليك مي كنند. لذا خط اول پيام بايد حاوي جذابترين متن باشد.

نكات ويژه و امتيازها در ديجيتال ماركتينگ تلگرام بعد از طراحي سايت 

- افزودن تگ هاي ويژه به سايت: تگ هاي Microdata يا Rich Snippets يا Structured Data، باعث بهبود قرائت ماشيني سايت مي شوند. با اين تگ ها هنگامي كه لينك يك خبر در تلگرام قرار مي گيرد، تصوير، عنوان و توضيحات آن خبر توسط تلگرام به صورت اتوماتيك از سايت استخراج شده و نمايش مي يابد.
- زمان: افزودن تاريخ روز در بالاي پست ها
- دسته بندي با هشتگ: استفاده از هشتگ براي دسته بندي مطالب خاص
- تماس مستقيم: از مشتريان يا مخاطبان بخواهيد با شما مستقيما از طريق يك كاربر تلگرام در ارتباط باشند.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۸ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۱۶:۳۳

با همه گير شدن شبكه هاي اجتماعي موبايلي ، خصوصا تلگرام در ايران بازي ديجيتال ماركتينگ را به طور كلي عوض كرده اند به طوريكه اگر در اين شبكه ها فعاليتي نداشته باشيد ، قطعا بازنده خواهيد بود . در ادامه همراه باشيد . 

بعد از طراحي سايت ، توجه به ديجيتال ماركتينگ و سئو ميتواند ترافيك طبيعي را براي سايت به وجود بياورد اما توجه خاص به شبكه هاي اجتماعي نيز ميتواند تاثير شگرفي برروي جذب كاربر و مشتري بگذارد . اما براي اينكه بعد از طراحي سايت در جذب كاربر از شبكه هاي اجتماعي موبايلي خصوصا تلگرام موفق باشيم ، چه كارهايي بايد انجام دهيم ؟ 

براي موفقيت در ديجيتال ماركتينگ شبكه هاي اجتماعي بعد از  طراحي سايت  بايد كارهاي زير را انجام دهيم : 

۱- يك شكل:همه پست ها از لحاظ فرم و رنگ و شكل متن يكسان باشند.
۲- استفاده از تصاوير: تصوير جذاب تر از متن است.
۳- اندازه تصاوير: يك اندازه قراردادي استاندارد با سايز مربعي مانند ۶۴۰x۶۴۰ يا ۶۴۰x۴۸۰ يا هر سايز قراردادي ديگر
۴- نسبت تصاوير: رعايت نسبت قراردادي ۱:۱ يا ۴:۳ يا نسبت هاي استاندارد ديگر و رعايت هميشگي آن
۵- قالب تصاوير: استفاده از تصاوير با يك قالب گرافيكي يكسان
۶- حجم تصاوير: ارسال تصاوير كم حجم شده
۷- برندينگ تصاوير: استفاه از رنگ برند و حك كردن لوگو در تصوير
۸- متن كوتاه: حتما تصاوير يا نوشته ها با يك تيتر جذاب در زير آن (و نه در پست بعدي) همراه شود.
۹- لينك سايت: حتما لينك سايت با يك خط، فاصله از تيتر و يك خط فاصله از خط آخر (برندينگ لاين) قرار گيرد. اين خط هاي اضافه از خطاي انگشت زدن اشتباهي كاربر جلوگيري مي كند.
۱۰- اسم كانال در خط برندينگ: در آخر هر پست با يك خط فاصله از بالا و با علامت @ اسم كانال و يا بات تبليغ شود. علامت @ باعث تبديل شدن عنوان كانال يا ربات تلگرام به لينك مي شود . 

۱۱- نوشتن اسم ربات تلگرام: از آنجا كه نام كانال همواره در بالاي پست درج مي شود مي توان از خط آخر (برندينگ لاين) براي لينك به ربات تلگرام استفاده كرد.
۱۲- امضاي يكسان: خط آخر يا امضاي اثر بايد در همه پيام ها يكسان باشد.
۱۴- لينك ويديو: استفاده از لينك ويديوي آپارات براي مخاطبين ايران يا Youtube براي مخاطبين خارجي
۱۵- ساعت ارسال: پست ها با توجه به آمار، بهترين زمان جذب مخاطب تعيين شده و در ساعات مشخص ارسال شود. مثلا ۱۲ ظهر و ۶ عصر
۱۶- تنها يك نقطه در خط آخر: در صورتي كه آخرين خط با حروف فارسي شروع مي شود لازم است بعد از آن در يك خط جديد يك نقطه اضافه شود.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۶ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۴:۴۳

انتخاب رنگ سبز چمني به عنوان رنگ سال 2017 و دو رنگ رز كوارتز و آبي ملايم  به عنوان رنگ سال 2016 شركت معتبر پنتون رنگ فرابنفش را به عنوان رنگ سال 2018 انتخاب كرد. امسال ميتوانيد در طراحي سايت خود از اين رنگ زيبا استفاده كنيد . 
هدف از انتخاب رنگ فرابنفش  نمايندگي دو صفت مبتكرانه و تخيلي  است.
اين رنگ توضيح مي دهد كه اصالت، خلاقيت و تفكر خيالي است كه ما را به سوي آينده هدايت مي كند.
رنگ فرابنفش پيچيده و معقول انتخاب شدهنشان مي دهد كه اسرار كائنات در پيش رو است و اكتشافات جايي بسيار فراتر از مكاني است كه ما امروز در آن ايستاده ايم. همچنين پنتون هم عقيده دارد كه آسمان عظيم و نامحدود شب الهامي بخش تمايل به دنبال كردن دنيايي در بيرون خودمان است.

بومي با نام پانتون 18-3838 يك بوم فرابنفش (Ultra Violet) است كه سعي مي كند آگاهي و توانايي ما را به سطح بالاتري هدايت كند. با توسعه تكنولوژي هاي جديد و آشنايي با كهكشان هاي بيشتر، به بيان هنري براي انعكاس معنوي لازم است و فرابنفش راه را براي چيزي كه هنوز نمي آيد روشن مي كند.

كدهاي فني رنگ فرابنفش منتخب سال 2017 را مي توانيد در زير مشاهده كنيد:

Ultra Violet TCX (خانه، مد و دكوراسيون داخلي)
TITLE: PANTONE 18-3838 ULTRA VIOLET TCX
HTML: #5F4B8B
RGB:95, 75, 139
CMYK:71, 73, 7, 8

(براي چاپ) مجموعه تكميلي
TITLE: PANTONE 2096 C
HTML: #654EA3
RGB:101, 78, 163
CMYK: 76, 75, 0, 0

شما هم ميتوانيد امسال در  طراحي سايت  خود از اين رنگ استفاده كنيد و  طراحي سايت  خود را بروز تر از رقبا نگه داريد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۳ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۷:۵۳

طراحي سايت و راه اندازي يك وبسايت براي تجارت الكترونيك امروزه بسيار راحت و ارزان است . اما براي ديده شدن در ميان رقبا نياز به عناصر و ابزاري است.

موارد زير ۵ روند و گرايش رايجي هستند كه به منظور ايجاد جاذبه ديجيتال براي كسب و كار خود بايد از آنها آگاهي داشته باشيد:

5 تاكتيك بازاريابي اينترنتي كه نبايد از قلم بيندازيد
۱-محتوا پادشاهي مي كند

امروزه عبارت «محتوا پادشاه است» لقلقه زبان همه متخصصان بازاريابي است. واضح است كه مفهوم اين جمله به يكي از گرايشات رايج دنياي بازاريابي تبديل شده است. محتوا چيزي بيشتر از پيام هاي ساده بازاريابي و تمركز روي برندسازي است؛ امروزه با محتواي خود بايد داستان بگوييد، مشاوره بدهيد و سرگرم كنيد. مردم روز به روز بيشتر به وبلاگ هاي آموزنده، وبينارها، موضوعات ابتكاري در رسانه هاي اجتماعي و داستان هاي الهام بخش جذب مي شوند.

 

۲-ويديو

بسياري از ما شهامت اعتراف كردن را نداريم، اما حقيقت اين است كه از اعتياد حاد به ويديو رنج مي بريم! با وجود اينكه تبليغات تلويزيوني به واسطه هزينه هاي سنگيني كه دارند احتمالا دور از دسترس به نظر مي رسند، اما پخش و مشاهده ويديو فقط محدود و منحصر به تلويزيون نيست و موقعيت هاي متعدد ديگري نيز وجود دارند كه مخاطبان شما در ثانيه به ثانيه وقت خود از ويديوهاي آنها استفاده مي كنند.

شايد خودتان عشق جنون آميزي نسبت به ويديوها نداشته باشيد، اما دوست شما، مارك زاكربرگ اعلام كرد كه محتواي ويديويي به طرز چشمگيري نسبت به تصاوير، مقالات يا لينك در صفحات تخصصي بيشتر ديده مي شود. ما هم به او اعتماد داريم. البته فقط اين نيست؛

يوتيوب هم به دومين موتور جستجوي بزرگ جهان تبديل شده است و حتي بسياري از مردم از طريق گوشي هاي همراه خود به تماشاي ويديو مي پردازند. اما چرا اينطور است؟ زيرا تماشاي ويديو زحمت خاصي ندارد، توجه شما را به خود جلب مي كند، و به هر حال يك تجربه نسبتا خوشايند است. همه اينها را گفتيم تا تاكيد كنيم كه وقت آن رسيده تا يك دوربين برداريد و فيلمبرداري را آغاز كنيد.
نكته براي بهبود سايت شما:

سعي كنيد ويديوهاي كوتاه و سرگرم كننده اي را توليد و در سايت خود استفاده كنيد.

 
۳-به برند خود شخصيت انساني بدهيد

مشتريان شما باهوش هستند.آنها به سمت سايت شما جذب شده اند، بنابراين در هنگام تعاملات خود با آنها اين نكته را در نظر بگيريد. با پاسخگويي به موقع و توأم با رعايت ادب و احترام به بازخوردهاي كاربران، راه ارتباطي خود با آنها را باز نگه داريد. اين هم در مورد پيام هاي خصوصي و هم در كانال هاي شما در رسانه هاي اجتماعي مصداق دارد.

به علاوه، بايد سياست هاي اصولي خود را حفظ كرده و پشتيباني محصول را جزو اولويت هاي خود قرار دهيد. هر چه شفافيت شما بيشتر باشد، مشتريان تان به شركت شما وفادارتر خواهند شد. و بالاخره، اگرچه اين نكته ممكن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما در هر صورت در پشتيباني مشتريان خود خساست به خرج ندهيد. به عنوان نمونه، دريافت پيامي كه با «مهران عزيز» شروع مي شود با پيامي كه آغازگر آن «مشتري عزيز» است تفاوت چشمگير و قابل توجهي دارد. مخصوصا به بازخوردهايي كه دريافت مي كنيد گوش كنيد و با توجه به نيازهاي مشتريان خود براي بهبود كارتان تلاش كنيد.

با وجود اينكه چنين سياستي در ظاهر به بازاريابي توأم با تلاش مفرط براي فروش (hard sell) شباهتي ندارد، اما يك فرآيند بلندمدت است كه نتايج ارزشمندي را به بار مي آورد.
نكاتي براي بهبود سايت شما:

حداكثر در يك بازه زماني ۴۸ ساعته به همه سوالات پاسخ دهيد. به بازخوردهاي كاربران توجه كنيد و آنها را در برنامه كسب و كار خود بگنجانيد. هميشه با لحن صميمي، فكر شده و سرراست به سوالات كاربران پاسخ بدهيد. انتظارات كاربران را مديريت كنيد و صادق باشيد. مي توانيد براي تسهيل ارتباط، از يك افزونه گفتگوي آنلاين استفاده كنيد.

 
۴-هدفگيري درست

شبكه هاي اجتماعي و موتورهاي جستجو خواه ناخواه در جمع آوري اطلاعات از ما حد و مرزي نمي شناسند. فيسبوك، سن ما، گروه هاي موسيقي مورد علاقه، موقعيت مكاني و بسياري از موارد ديگر را راجع به ما مي داند. گوگل سوابق جستجوي ما را ذخيره مي كند و با سليقه ما سازگاري پيدا مي كند. همه اينها اتفاقي نيست، بلكه با اين هدف انجام مي شود كه تبليغ كنندگان بتوانند افراد و ويژگيهاي خاصي را هدف قرار بدهند كه احتمال اينكه در آينده جزو مشتريان آنها بشوند بيشتر است.

از همه بهتر اينكه روند كار از آن چيزي كه تصور مي كنيد آسانتر است. در فيسبوك فقط با تعيين مخاطب مورد نظر خود مي توانيد براي مجموعه اي از كاربران بر اساس مكان، علايق و مواردي از اين قبيل يك كمپين راه اندازي كنيد. در گوگل به منظور تصميم گيري آگاهانه تر براي انتخاب كاربران مورد نظرتان مي توانيد از analytics استفاده كنيد تا ببينيد كه بازديدكنندگان شما پيش از ورود به سايت شما از كجا آمده اند و پس از آن به كجا مي روند.
نكاتي براي بهبود سايت شما:

براي افزايش ترافيك از طريق جستجوهاي گوگل، استفاده از AdWords و AdSense را امتحان كنيد. در هنگام راه اندازي يك كمپين در فيسبوك، گزينه هاي مختلف آن را بررسي كنيد. معمولا استفاده از گزينه look alike براي بسياري از صاحبان كسب و كارهاي كوچك موثر واقع مي شود.

 
۵-بازاريابي موبايلي

تعداد كاربراني كه از طريق دستگاه هاي همراه از اينترنت استفاده مي كنند همچنان در حال افزايش است. گوگل با Mobilegeddon خود با صراحت اعلام كرد كه براي وبسايت هايي كه با موبايل سازگاري داشته باشند اولويت قائل خواهد شد. بنابراين، داشتن وبسايتي كه كاملا با موبايل سازگار باشد ديگر اختياري نيست، يك ضرورت است.و البته فقط اين نيست؛ اگر اين آمار درست باشد، بهتر است به دنبال راههايي جهت بازاريابي مستقيم كسب و كار خود براي دستگاه هاي همراه باشيد.

در عصر ديجيتال، بازاريابي چيزي بسيار فراتر از هزينه كردن و استفاده از روشهاي تكراري براي فروش است. امروزه بازاريابي، متضمن ايجاد رابطه با مشتري، روايت داستان برند و نشان دادن سبك منحصر به فرد خودتان است. به علاوه، بازاريابي ديگر به پهن كردن يك تور بزرگ و انتظار براي پيدا شدن مشتري مناسب محدود نمي شود، بلكه مي توانيد آن را به نحوي هدفمند كنيد كه خدمات مناسب را در جاي مناسب و براي افرادي كه واقعا به خدمات شما نياز دارند ارائه كنيد.

هنگامي كه بازاريابي ديجيتال به درستي انجام مي شود، صاحبان كسب و كارهاي كوچك را قادر مي سازد تا به شكل سرراست تر و معنادارتري مشتريان جديدي را جذب كرده و مشتريان سابقَ خود را حفظ كنند. شاعر چه زيبا مي گويد: «خودت باش، بي همتا مي شوي؛ ساده باش، عميق مي شوي.» (كتاب نيم كيلو باش ولي خودت باش از سعيد گل محمدي)

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۱ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۲:۳۶

داشتن يك وبلاگ تمام عيار در كنار طراحي سايت متناسب با كسب و كارتان ، مي تواند تاثيرات شگرفي در برقراري ارتباط با مشتريان و كاربران شما بگذارد  .در اين پست قصد داريم تا شما را با ويژگي هايي كه يك وبلاگ تمام عيار ميتواند داشته باشد بيشتر آشنا كنيم . پس در ادامه همراه باشيد . 

اولين قدم ، انتخاب يك سيستم مديريت محتواي مناسب
سيستم مديريت محتوا در واقع، يك نرم افزار است كه انتشار انواع مختلف محتوا، مانند متن، تصاوير، ويديو، فرم هاي تماس و مواردي از اين قبيل را براي صفحات اينترنتي ساده تر مي كند.
سيستم مديريت محتوا يك نماي ظاهري دارد كه در معرض ديد بازديدكنندگان قرار مي گيرد و يك بخش مديريتي دارد كه ناشر از طريق آن مي تواند قالب ها، متون، تصاوير، محتواهاي ويديويي، افزونه هاي رسانه هاي اجتماعي، دكمه ها و انبوهي از گزينه هاي ديگر (بسته به سيستم مديريت محتوايي كه انتخاب مي كنيد) را تغيير داده يا چيزي به آنها اضافه كند.
قابليت هاي سيستم هاي مديريت محتوا در  طراحي سايت بسته به نيازهاي شما متغير است، اما تحقيق و بررسي خود را روي سوالات زير متمركز كنيد:

- سيستم مديريت محتواي مورد نظر چقدر كاربرپسند است؟ به چه ميزان تخصص فني نياز دارد؟ 
- سيستم مديريت محتواي مورد نظر تا چه ميزان قابليت شخصي سازي دارد؟
- مجوزهاي ويرايش چگونه مديريت مي شود؟
- سيستم مديريت محتواي مورد نظر چند افزونه (پلاگين) دارد؟ ف
- سيستم مديريت محتواي مورد نظر ترافيك كاربري را چگونه مديريت مي كند؟

 انتخاب رنگ بندي و قالب مناسب براي  طراحي سايت  بلاگ

گزينه هاي موجود براي انتخاب رنگ بندي بي پايان هستند و طرح هاي الهام بخشي كه در هر گوشه و كنار مشاهده مي كنيد، محدودكردن اين گزينه ها را دشوارتر مي كند. خوشبختانه روش هايي وجود دارند كه اين كار را به صورت خودكار انجام داده و شما را از بُهت و حيرت نجات مي دهند.

اينفوگرافيك معجزه مي كند 
نسبت تعداد مخاطباني كه از طريق جستجوي طبيعي وارد سايت شما مي شوند به ساير منابع ترافيك در اغلب وبسايتها بيشتر است. با دريافت لينك از پلتفورم هاي بزرگ و مرتبط، سئوي شما بهبود خواهد يافت و همين، وبلاگ شما را در جايگاه بهتري در صفحات نتايج جستجو قرار خواهد داد.

دليل اهميت اينفوگرافيك براي بازاريابي محتوايي اين است كه مي توانيد يك اينفوگرافيك توليد كنيد و بدون نگراني درباره محتواي تكراري، آن را در چندين وبسايت منتشر كنيد. چنين چيزي در مورد محتواي متني امكانپذير نيست، چرا كه توسط گوگل جريمه خواهيد شد و سئوي شما تحت تاثير اين اقدام لطمه خواهد خورد.
افزودن ويژگيهاي زير به اينفوگرافيك خود را از ياد نبريد:

- طراحي تاثيرگذار و جذاب داشته باشد
- راه حلي براي يك مساله باشد
- آموزشي و سرگرم كننده باشد
- حاوي آمار و منابع باشد

ويديو را فراموش نكنيد
استفاده از ويديو يك روش فوق العاده براي تقويت پست هاي وبلاگ به شمار مي رود. ويديو به شما كمك مي كند تا ارتباط نزديكتري با بازديدكنندگان خود برقرار كنيد. روايت يك داستان جذاب از طريق ويديو به مخاطب شما انگيزه مي دهد تا به پيام شما گوش فرا دهد و واقعا با آن تعامل برقرار كند. كسب و كار شما مي تواند از مزاياي روايتگري داستان هاي فوق العاده بهره مند شود، پس چه دليلي دارد كه براي انگيزه بخشيدن به مشتريان خود از ويديو استفاده نكنيد؟
 
تيتر هاي جذاب در بلاگ نويسي
يك عنوان خوب عنواني است كه نه تنها براي خوانندگان مناسب باشد، بلكه براي موتورهاي جستجو نيز بهينه شده باشد. عنوان مطالب وبلاگ شما نقش عمده اي در موفقيت شما بازي مي كند. عنوان يك مولفه ملموس است كه به كاربران انگيزه مي دهد تا كاري انجام دهند، كليك كنند و مطلب شما را مطالعه كنند. علاوه بر اين، عنوان مطلب نقش قابل توجهي در رتبه بندي آن توسط موتورهاي جستجو دارد.
 
تقويم محتواي ايجاد كنيد 
برنامه ريزي جهت توليد و انتشار محتوا براي آينده يكي از عناصر ضروري اغلب استراتژي هاي بازاريابي به شمار مي رود.

اگر مسئوليت تهيه محتوا بر عهده شما است، در اينصورت بايد براي هفته ها، ماه ها و حتي سال پيش رو برنامه ريزي داشته باشيد. اين كار به افزايش هماهنگي بين بخش هاي مختلف كمك مي كند و باعث مي شود كه مسئوليت پذيري نويسنده نسبت به كار حفظ شود.

- يك مرور كلي روي محتواي خود داشته باشيد و خلأ ها و كاستي ها را برطرف كنيد.
- براي رويدادها و ايام مهم و همچنين عرضه محصولات يا خدمات جديد برنامه ريزي كنيد
- زمان مناسب و زيادي را براي آماده سازي محتوا جهت انتشار در نظر بگيريد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۹ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۷:۵۴

موضوع طراحي سايت براي هر كسب و كار براي حضور هرچه پررنگ تر ميان رقباي بيزينسي ديگر خودش ، يك ضرورت به حساب ميآيد . اما سئو و بهينه سازي درست سايت بعد از طراحي سايت نيز يكي از عوامل بسيار مهم در جايگاه خود به حساب مي آيد . در اين مقاله قصد داريم تا سئوي محلي را باهم بررسي كنيم . سئويي كه كمك شاياني به فروش محصولات شما خواهد كرد . پس در ادامه همراه باشيد  .

امروزه كلمه گوگل با جستجو مترادف شده است. مشتريان بالقوه شما در هنگامي كه به دنبال كسب و كاري در اطراف خود هستند – جايي براي غذا خوردن، اقامت شبانه يا اصلاح سر و صورت – ابتدا سري به اين موتور جستجو مي زنند.

هدف شما چه بايد باشد؟ اينكه اطمينان پيدا كنيد كه كسب و كار شما در فهرست نتايج جستجوي آنها اول از همه به نمايش در مي آيد. براي اينكه چنين چيزي اتفاق بيفتد، شما به بهينه سازي براي جستجوهاي محلي يا آنطور كه متخصصان اين حوزه از آن ياد مي كنند، به «سئوي محلي» (Local SEO) احتياج داريد.


سئوي محلي چيست؟

سئوي محلي به اعمال خاصي اطلاق مي شود كه با انجام آنها اطمينان پيدا مي كنيد كه هرگاه شخصي از طريق يك موتور جستجو به دنبال كسب و كاري در اطراف شما است، وبسايت شما در نتايج آن موتور جستجو به نمايش در مي آيد.

سئوي محلي به موتورهاي جستجو، مانند گوگل و بينگ كمك مي كند تا ارتباط فعاليت شما با موقعيت جغرافيايي تان را درك كنند و تصميم بگيرند كه وبسايت شما را در كدام نقطه از صفحه نتايج خود نشان بدهند.

 
چرا سئوي محلي اهميت دارد؟

سئوي محلي براي هر فردي كه صاحب يك كسب و كار كاملا فيزيكي، دفتر كار، استوديو و مواردي از اين قبيل است اهميت دارد. همانطور كه گفته شد، اين يكي از بهترين روشها براي جذب مشتريان جديد از نواحي اطراف موقعيت فيزيكي فعاليت تان براي برند شما است. در واقع، بازاريابي براي مشتريان محلي يك ضرورت است.

 
بايد روي نقشه (گوگل) حضور داشته باشيد!

يكي از بهترين روشها جهت كمك به مشتريان محلي براي پيداكردن كسب و كار شما اين است كه وبسايت خود را براي نقشه هاي گوگل و چيزي كه با عنوان «Local Pack» يا بسته محلي شناخته مي شود بهينه كنيد. بسته محلي، كسب و كارهايي كه حائز بهترين رتبه ها هستند را از نقشه هاي گوگل دريافت كرده و آنها را در صدر نتايج جستجوي گوگل نشان مي دهد.

گوگل تعداد مشتريان شما را افزايش ميدهد !


اين سرمايه ارزشمندي است كه بايد آن را تصاحب كنيد! به منظور كسب شانس حضور در ميان اين سه كسب و كار خوش اقبال، اطمينان پيدا كنيد كه مشخصات خود را به همراه جزئيات در Google My Business (GMB) ثبت مي كنيد. پس از آن، از آنجايي كه گوگل ترجيح مي دهد كه خدماتي كه بهترين رتبه ها را دريافت كرده اند را در بسته محلي نمايش دهد، از مشتريان خود بخواهيد تا نظرشان درباره شما را در GMB ثبت كنند.

منبع: طراحي سايت

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ]